Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ağustos, atamaları, öğretmen

26 Ağustos Öğretmen Atamaları

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

26 Ağustos Öğretmen Atama Sonuçları

Öğretmen Atamaları 26 Ağustos

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 11 bin 475 kadroya öğretmen atadı

Öğretmen atamaları dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in de katılımıyla MEB Başöğretmen Salonu'nda tören düzenlendi

Törende konuşan MEB Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın, 18-24 Ağustos 2011 tarihleri arasında öğretmenlik için 57 bin 952 adayın başvurduğunu, bu adaylardan 55 bin 718'sinin başvurusunun uygun bulunduğunu bildirdi Yalçın, 55 bin 718 aday arasından 80 ayrı branşta 11 bin 544 kadroya atama yapılacağını belirtti

Törende, Bakan Dinçer'in konuşmasının ardından bilgisayar kurasına geçildi ve KPSS puan sıralamasına göre 11 bin 475 adayın ataması yapıldı Atamalar sonucunda taban puanlar Müzik Öğretmenliğinde 599, Okul Öncesi Öğretmenliğinde 672, Sınıf Öğretmenliğinde 805, Tarih Öğretmenliğinde 846, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliğinde 840, Türkçe'de 892 olarak gerçekleşti

Öğretmen olarak atananlar, 5 Eylülde göreve başlayacak

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com