Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
mesleği, mühendisi, olunur, yazılım

Yazılım Mühendisi Mesleği, Yazılım Mühendisi Nasıl Olunur

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yazılım Mühendisi Mesleği, Yazılım Mühendisi Nasıl Olunur

Yazılım Mühendisi mesleği, Yazılım Mühendisi nasıl olunur

Yazılım Mühendisi olmak için

Yazılım Mühendisi olmak için hangi okulu okumalı

Yazılım Mühendisi özellikleri

Yazılım Mühendisi Hakkında Bilgi

Yazılım Mühendisi Görevleri

Hazırlanacak yazılım ile ilgili müşteri ilişkilerini kurar, Müşterilerden aldığı bilgiler doğrultusunda analiz yapar, Tasarım yapar, Program yazar, Programı test eder, Yazdığı programda eksiklik varsa düzeltir, Yazılımı sorunsuz şekilde çalışır hale getirdikten sonra, gerekli durumlarda kullanım yönergesini hazırlayarak, kullanıcıların eğitilmesini sağlar, Mesleği ile ilgili gelişmeleri takip eder

Yazılım Mühendisi Kullanılan Malzemeler

Bilgisayar, bilgisayar programlama dilleri, yazılım geliştirme programları, yazıcı, tarayıcı, Cd, memory stick vs Yazılım mühendisliği alanında uluslararası kural ve uygulamalarla ilgili çeşitli doküman, kitaplar, kalite standartları

Yazılım Mühendisi Gerektirdiği Özelliler

Yazılım Mühendisi olmak isteyenlerin; Mantık yürütme ve tasarım yeteneği olan, Fen ve matematik alanlarına ilgi duyan, Bildiklerini başkalarına aktarabilme ve etkileme (ikna) yeteneği olan, Dikkatli, sabırlı, Ekip çalışmasına yatkın, Yeni fikirlere açık, kendisini sürekli geliştirebilen kimseler olması gerekir

Yazılım Mühendisi Okulu

Mesleğin eğitimi, aşağıda belirtilen Üniversitelere bağlı Mühendislik ve Bilgisayar Bilimleri Fakültelerinin “Yazılım Mühendisliği” bölümleri ile Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin “ Yazılım Mühendisliği Tezsiz Yüksek Lisans” programında verilmektedir

Yazılım Mühendisi Okulu Kaç Yıllıktır

Eğitim süresi, 1 yıl ingilizce hazırlık sınıfı olmak üzere 5 yıldır

Yazılım Mühendisi Diploması

Eğitimini başarı ile tamamlayanlara “Yazılım Mühendisliği” lisans diploması ve “Yazılım Mühendisi” unvanı verilir

Yazılım Mühendisi Çalışama Alanları

Çoğunlukla özel sektörde olmakla birlikte, kamu sektöründe de çalışmaktadırlar Fikir üretimine dayalı bir iş olduğundan, parasal olarak fazla sermayeye ihtiyaç duyulmadığından yeni fikirler üretebilen yazılım mühendislerinin kendi işlerini kurma olanakları da mevcuttur Yeni mezunlar genellikle ilk yıllarda programcı olarak görev alarak genel işleyişlerle ilgili tecrübe sahibi olurlar Günümüzde birçok mühendislik mezunu yazılım mühendisliğinin eğitimini almamalarına rağmen bu mesleği sürdürmeye çalışmaktadır Ancak, konularında yetkin kişilerin bu alanda çalışmalarına verilen önem hergeçen gün artmaktadır Bilgisayar kullanımının yaygınlaşmasına paralel olarak kendini yenileyebilen yazılım mühendislerine büyük ihtiyaç vardır

Yazılım Mühendisi Meslekte İlerleme

Yazılım Mühendisleri lisans eğitiminden sonra akademik kariyer yapabilirler Çalıştıkları kurum ve kuruluşlarda, mesleklerindeki gelişime ve verimliliklerine paralel olarak yönetim kademelerine yükselebilirler Kendi işlerini kurabilirler

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com