Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlatım, bozuklukları, genel, nelerdir

Genel Anlatım Bozuklukları Nelerdir

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Genel Anlatım Bozuklukları Nelerdir

GENEL ANLATIM BOZUKLUKLARI

Bu konumuzda ise, karışık birkaç örnek vermeyi düşünüyorum Bu nedenle bu konu başlığını kullandım arkadaşlar

Mehmet BARLAS Haluk LEVENT'e soruyor: "Türkiye'nin kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına 4 türkü alsan, en türkü hangisini alırdın?"

Süreyya AYHAN: “Zaten sporun amacı kardeş, barışlık ve dostluktur"

Pazar Keyfi "Kim Şık Kim Rüküş" bölümünde dış ses:"İki elini başının arasına koy da bir düşün"

Aziz YILDIRIM, Daum ile ilgili yaptığı açıklamanın sonunda: "Tamam arkadaşlar, ok? Thank you"

Star gazetesinde Mısır'da meydana gelen patlamayla ilgili haber: "Mısır Patladı! 31 Ölü"

flash TV'de bir sunucu: "Yaptığınız en büyük çılgınlık nedir ya da ney?"

Öğrenciler: “…yurt çıkıncaya kadar…” (Doğrusu: “…yurt sırası çıkıncaya kadar…”)

TRT spikeri: “Klasik, ama çok bilinen…”

TRT spikeri: “Evliliğinizi kırk yıl yaşatmak için, ne tip fedakarlıklarda bulundunuz?”

Cumhuriyet gazetesi: “Belediye hoparlöründen sesli olarak yapılan yayından sonra…”

TV’deki sunucu: “Saatlerimiz 10’a 10 var Bir başka deyimle 9:50”

Turgut ÖZAL: “Türkiye’nin çıkarının lehinde görmekteyiz”

Faruk K DEMİRTAŞ adlı yazarın yazısından: “Herhalde gözden kaçmış olsa gerek”

Bir öğrenci: “Türkçe sözcüklerinin baş harfi…”

Erkan YOLAÇ (TV1): “Katiyen evet hayır kelimesini kullanmayacaksınız”

Tansu ÇİLLER: “Kol kırılır, yen içinde kalır” (Doğrusu: “Kol kırılır, yen kalır”)

Sinekli BAKKAL: “Açgözlü gözlerle kızın gözlerini aradı”

Mehmet BARLAS (Star1- 11011992): “Ölümlü birer insanlarsınız”

Bir haber spikeri: “Bazıları hiç umarsızca tüplerin yanında sigara içiyor” (Doğrusu: “Bazıları hiç umursamadan tüplerin yanında sigara içiyor”)

Haber spikerleri: “…Başbakanın koruması…” (Doğrusu: “…Başbakanın koruma polisi…”)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com