Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Bayanlara Özel > Gebelik & Doğum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
astım, doğum, hastalığında, kadınlarda, sonrası

Kadınlarda Astım Hastalığında Doğum Ve Sonrası

Eski 10-19-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kadınlarda Astım Hastalığında Doğum Ve Sonrası

Kadınlarda Astım Hastalığında Doğum ve Sonrası

Doğum ve Sonrası
Doktorunuz doğum esnasında sizi ve bebeğinizi monitörize ederek her şeyin yo*lunda olduğundan emin olmak isteyecektir Bu esnada da astım ilaçlarınıza de*vam etmeniz gerekecektir Eğer sezaryen planlanmışsa, doktorunuz genel anes*tezinin sizin için uygun olup olmadığını tekrar gözden geçirecektir Gerekirse epidural-spinal anestezi ile ağrı kontrolü sağlanabilir Aynı şekilde, vajinal do*ğum planlanmışsa, ağrısız olması için size önerilerde bulunulacaktır
wwwfrmsinsinet
Bebeğinizi dünyaya getirdikten sonra, astım ilaçlarınızı veya dozlarını değiştir*meniz gerekebilir Kimi hamile kadınlar, hamilelikleri süresince astımlarında değişiklik veya düzelme gözlemledikleri için bu tedavi disiplininden hemen kopuverir Ancak unutmayın ki, var olan bir hastalık için önlem almazsanız, daha sonra kötüleşebilir Dolayısıyla doktor ziyaretlerini doğum sonrasında da aksat*mayın
wwwfrmsinsinet
Astımı olan anneler, doğumdan hemen sonra bebeklerini anne sütü ile emzirme*ye geçebilir Teofilin kullanıyorsanız, süte geçip çocuğunuzu huzursuz edebile*ceğini bilmelisiniz Aynı durum antihistaminik ilaçlar için de söz konusu Ay*rıca bu ilaçlar süt üretimini azaltabilir Elbette ki sigara içmemeniz, hatta içilen ortamlarda bile bulunmamanız gerektiğini tekrar hatırlatmamıza gerek yok sa*nırız!

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com