Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ağrı, ilköğretim, merkez, nisan, okulu

Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu Merkez Ağrı

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu Merkez Ağrı

Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu Hakkında - Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu Tanıtım - Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu Resimleri - Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri

15 NİSAN İLKÖĞRETİM OKULU

1878 Berlin antlaşmasından sonra Doğu Anadolu bölgesinden bir Ermeni devletinin varlığından bahsedilmesi Ermenileri iyice şımartmış, Rusya bünyesinde bulunan Ermenileri getirip doğu Anadolu bölgesine yerleştirmişlerdir Ekim 1917 Rusya‘daki Bolşevik ihtilali ile rejim değişmiştirDoğu Anadolu'dan çekilen Ruslar cephanesini Ermenilere bırakıp bol vaatlerde bulunmuşlardırRuslar Ağrı topraklarına girdikten 3 yıl sonra çekildilerRuslar çekilir çekilmez Ermeniler saldırı ve zulümlere başladılar1918 ilkbaharında Kars,Van,Erzurum ve Ağrıda çeşitli yerlerden gelen Ermenilerle dolmuştuve Ermeniler halka yapmadık işkenceler bırakmamışlardı
Bunları gören Doğu Cephesi komutanı Kazım Karabekir Paşa Erzurum'dan hareket ederek Ermenileri durdurmak için ordumuzu harekete geçirdi1918 yılındaki ölüm kalım mücadelesine halkımızda destek verdi …Halkın Kara Kazım Paşa dediği Kazım Karabekir paşa Van ve Muş cephesinde Ermenileri sıkıştırdı ve onları kuzeye doğru çekilmeye mecbur bıraktı
Ermeniler 14 Nisan'da Patnos ,Tutak, Diyadin ,Hamur,Taşlıçay ve Doğubayazıt'ı 15 Nisan ‘da Ağrı'yı ve 16 Nisan'da da Eleşkirt'i terk etmek zorunda kaldılar……… Böylece Ağrı ilimiz 15 Nisan 1918 yılında düşman işgalindan kurtulmuş oldu Okulumuz adını ilimizin kurtuluş günü olan 15 Nisan tarihinden almaktadır
Okulumuz 1964 yılında aşağıdaki resimdeki hali ile ilkokul olarak faaliyetine başlamıştır

Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu Ağrı Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Merkez 15 Nisan İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: MERKEZ 15 NİSAN İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Sıtkıye Mahallesi

Telefon Numarası: 4722151298

E-mail Adresi :Bilgi Yok

Web Adresi :http://okulwebmebgovtr/04/01/58871t%C4%B1mhtml

biz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com