Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
balıkesir, bandırma, bilgileri, esnaf, ilköğretim, kefaret, koop, kredi, okulu, sanatkâr

Esnaf Sanatkar Kredi Kefaret Koop. İlköğretim Okulu Bilgileri Bandırma Balıkesir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Esnaf Sanatkar Kredi Kefaret Koop. İlköğretim Okulu Bilgileri Bandırma Balıkesir

Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Ankara Bandırma'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Esnaf Sanatkar Kredi Kefaret Koop İlköğretim Okulu Tanıtımı - Esnaf Sanatkar Kredi Kefaret Koop İlköğretim Okulu Resimleri - Esnaf Sanatkar Kredi Kefaret Koop İlköğretim Okulu Hakkında

Tarihçemiz

OKULUN İSMİ

Okulumuz binasının yapımının Sponsorluğunu Esnaf Sanatkârları Kredi Kefalet Kooperatifi yaptırdığından, Esnaf Sanatkârları Kredi Kooperatifi İlköğretim adını almıştır

Mahalle sakinleri; Hüseyin ÇAKIR, Ali ÇAĞLAR, İsmail SEÇKİN, Hüseyin TEKİN, İsmail MEŞE, Ali Rıza SAN, Hasan ER, Mehmet GÜZELAYDIN, Nuri Ahmet ÇİÇEK ve Nejat SOLAK bir araya gelerek; 1995 yılında mahalle çocukları için ‘’Zübeyde Hanım İlkokulu Yaptırma Yaşatma ve Öğrencilerini Koruma Derneğini’’kurarlar
Dernek üyeleri, zamanın İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet DEĞİRMENCİ’ nin de katkısıyla okulun şimdiki yerinin tapusunu alıp plan ve projesini çizdirerek 17091997 tarihinde temel atma törenini yaparlar
İlkokulların İlköğretime dönüşmesinden dolayı, İlçemiz Bandırma’da 2 tane Cumhuriyet İlköğretim Okulu oluşmuştur Bu okullardan Şehit Mehmet Gönenç Lisesi ’nin yanında yer alanı, adını Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu olarak değiştirmek durumunda kalır

Bu esnada inşaatı yeni bitmiş olan okulumuz ise İlçemiz Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi sponsorluğu protokolle imza altına alınarak, Okulumuza; ‘’Bandırma Esnaf Sanatkarları Kredi Kefalet İlköğretim Okulu’’ ismi verilerek tapuya şerh edilmiştir
Dönemin Balıkesir Valisi Alaaddin YÜKSEL, İlçe Kaymakamı Mehmet ÇAPRAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Alpaslan PEKER, İlçe Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Aydın VARNALI ile protokol imzalamışlardır
64 Pafta, 284 ada, 71 parselde kayıtlı 3162 m lik arsa üzerinde 18 derslikli okulumuz 1999 yılında eğitim - öğretime başlamıştır
Kurucu müdür olarak atanan İsmail ÖZKAN; iki tane 1sınıf, birer tane 2 - 3 - 4 - 5 sınıf ve iki tane 6 sınıfla 1999 yılı Eylül ayında eğitim-öğretime başlamıştır Okulumuzun 1999 / 2000 eğitim-öğretim yılına 130 öğrencisi ve 11 öğretmeni bulunmakta iken, bugün bu sayı öğretmende 20’ ye öğrencide 500’ e ulaşmıştır
Bugün itibarıyla okulun bölümleri ise 18 derslik, 1 kütüphane, 1 laboratuar, 1 teknoloji tasarım atölyesi, 1 çok amaçlı salon ve kantinden oluşmaktadır

Okulumuz hedef olarak:

Öğrencilerine çağın gereklerine en uygun ortamı sağlayarak, onları Fen Lisesi ve Anadolu Liselerine göndermeyi seçmiştir

OKULUMUZUN BİNA DURUMU

BİNANIN ÖZELLİKLERİ

Okulumuz eğitim ve öğretime 18 derslikli tek binada devam etmektedirbinamız kaloriferli kömürle ısınmaktadır Şehir şebekesinden su alınmaktadır Aydınlatma ve kanalizasyon şebekesi mevcuttur

Okulumuzun tüm arsa alanı 3162 m ² Okulumuzun bahçe alanı 2500 m²’ dir

EĞİTİM VE ÖĞRETİM BİNAMIZDA

BAHÇE:

Okulumuzun ön bahçesinde 16+30 = 480 m² zeminli Basketbol Voleybol oyun alanı bulunmaktadır Ön bahçemiz betonla kaplıdır Bahçemizin etrafı duvarla çevrilidir Bordürle çevrili toprak zeminde çeşitli ağaçlar yer almaktadır Ön bahçemizde bir ATATÜRK büstü bulunmaktadırokulumuz bahçesi istinat duvarı ile çevrilidirArkada küçük bir bahçemiz daha vardırtoprak zeminle kaplıdır Tarım dersi uygulama alanı olarak kullanılmaktadır

Misyonumuz-Vizyonumuz

Vizyonumuz , Misyonumuz ve Hedeflerimiz

Vizyonumuz; Aklın ve bilimin ışığında,Atatürk ilke ve inkılaplarını özümsemiş,toplumsal kurallara bağlı ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmektir

Misyonumuz; Yaşama sevinci taşıyan,çevresiyle uyumlu,çağın gerektirdiği bilgi ve teknolojik birikime sahip,farklı düşünce ve kültürlere saygılı,Türkiye Cumhuriyetini çağdaş ülkeler seviyesine çıkaracak,başarılı ve mutlu bireyler yetiştirmek istiyoruz

Hedeflerimiz;

· Öğrenci merkezli bir eğitim uygulamak

· Az mevcutlu sınıflar oluşturmak

· Sosyal ve kültürel faaliyetlere ağırlık vermek

· Eğitim öğretimde teknolojik imkanları kullanmak

· Öğrencilerimizi öğrenmeyi öğrenen bireyler olarak yetiştirmek

· Öğrencilerimizi gerekli bilgi ve becerilerle donanmış olarak, ilgi ve yeteneklerine uygun okullara yöneltmek

· Eğitim öğretim kalitemizi arttırarak, Balıkesir ve Bandırma'da öncü bir kurum olmak
Esnaf Sanatkar Kredi Kefaret Koop İlköğretim Okulu Balıkesir Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Esnaf Sanatkar Kredi Kefaret Koop İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Esnaf Sanatkar Kredi Kefaret Koop İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Esnaf Sanatkar Kredi Kefaret Koop İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Esnaf Sanatkar Kredi Kefaret Koop İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ESNAF SANATKAR KREDİ KEFARET KOOP İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Esnaf Kefalet ilköğretim Okulu Bandırma Balıkesir

Telefon Numarası: 2667155512

Faks Numarası: 2667155512

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi: BALIKESİR - BANDIRMA - Esnaf Sanatkar Kredi Kefaret KoopİlkÖO

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com