Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgileri, ilköğretim, manisa, mustafa, okulu, saruhanlı, sonkaya, yılmaz, şehit

Yılmaz Şehit Mustafa Sonkaya İlköğretim Okulu Bilgileri Saruhanlı Manisa

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yılmaz Şehit Mustafa Sonkaya İlköğretim Okulu Bilgileri Saruhanlı Manisa

Yılmaz Şehit Mustafa Sonkaya İlköğretim Okulu Hakkında - Yılmaz Şehit Mustafa Sonkaya İlköğretim Okulu Tanıtım - Yılmaz Şehit Mustafa Sonkaya İlköğretim Okulu Resimleri - Yılmaz Şehit Mustafa Sonkaya İlköğretim Okulu İletişim

Yılmaz Şehit Mustafa Sonkaya İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Çevreden ve yaşlı bilirkişilerden edinilen bilgiye göre,1905 li yıllarda Yılmaz Mahallesi Yılmaz Köyü olarak geçiyorduŞu anki caminin bulunduğu mevkide mahalle mektebi bulunmaktaymışOrada köy İmamları tarafından Arap harfleriyle,o dönemdeki öğretim yapılıyormuş

Elimizdeki resmi kayıtlara göre de 1935 -1936 öğretim yılında ilk olarak Cumhuriyet dönemi İlkokulu açılarak eğitim ve öğretime başlamıştırAçılan İlkokul binası,şu an eğitim öğretim gördüğümüz ilkokulumuzun bulunduğu yerde duvarları toprak kerpiçten o dönemin ihtayacına göre yapılmıştır

1963 yılında o yılların ihtiyaçlarına göre tek katlı okul binası yapılmış ve eğitim-öğretime açılmıştır

Okul çeşitli dönemlerde onarım görmüş,çatısı,elektrik tesisatı ve bunun yanında küçük onarım görmüştür

Okulumuzdan mezun olanların çoğu çeşitli meslek gruplarını seçerek,meslek alanlarında başarılı olmuşlardırÖğrencilerimiz çevre ortaokullarına ve zanaat merkezlerine giderek mesleğe ilk adımlarını atmaktadırlarOkul çevresinin tarımla uğraşması mezun öğrencilerimizin bir kısmını bu yöne kaydırmaktadır

Okulumuza 1992 - 1993 öğretim yılında bir müdür yardımcısı kadrosu açılmış ve okulumuza bir müdür yardımcısı atanmıştır

Okulumuzdan 02061978 yılında mezun olan 314 nolu Mustafa SONKAYA vatani
görevini yaparken 03061987 günü şehit olmuşturOkulumuzun adıda YILMAZ ŞEHİT MUSTAFA SONKAYA İLKÖĞRETİM OKULU OLARAK değiştirilmiştir

Okulumuzun 1963 yılında yapılan binası zamanla ihtiyaçları karşılayamadığı için 2001-2002 Eğitim-Öğretim yılında IIdöneminde yeni binada yapılmış ve eğitim-öğretime burada devam edilmiştirYeni okul binası 2 katlı olup;9 derslikli ve kaloriferlidir

Yılmaz Şehit Mustafa Sonkaya İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Saruhanlı
Okulun Telefonu: (236) 3571206
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Yılmaz Mah Atatürk Cad No:267
Okulun Web Adresi: http://yilmazsehitmustafasonkayaioom ebk12tr/
Okulun E-Posta Adresi: 396424@mebk12tr
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Yılmaz Şehit Mustafa Sonkaya İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberibiz - okulwebmebgovtr - mebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com