Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bey, ilköğretim, karaman, okulu, sudurağı

Sudurağı Karaman Bey İlköğretim Okulu Karaman

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sudurağı Karaman Bey İlköğretim Okulu Karaman

Sudurağı Kasabası Karaman Bey İlköğretim Okulu Hakkında - Sudurağı Karaman Bey İlköğretim Okulu Tanıtım - Sudurağı Karaman Bey İlköğretim Okulu Resimleri - Sudurağı Karaman Bey İlköğretim Okulu İletişim

Okulumuzun Taihçesi

Sudurağı Kasabasında ilk defa Eğitim ve Öğretime 1932 yılında Kasım ayında tek odalı bir köy odasında başlanmıştır
Devlet-Vatandaş işbirliği ile 1936 yılında Bahçeli Evler Mahallesi İstasyon Caddesi üzerinde tek katlı üç sınıflı yeni bir ilkokul binası yaptırılmış olup Eğitim ve Öğretim bu binada 1974 yılına kadar sürdürülmüştür
1973 yılında bu binanın alanı içerisinde Devlet-Vatandaş işbirliği ile iki katlı 10 derslikli olarak inşa edilen yeni ilkokul binası 1974-1975 öğretim yılında hizmete açılmıştır
Aynı bahçe içerisinde yer alan eski ilkokul binasında ise aynı yıl Orta okul açılarak Eğitim ve Öğretime devam edilmiştir
Karaman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 25/10/1985 tarih ve 332-4488 sayılı yazılı emirleri gereği İlkokul ve Orta Okul Birleştirilerek İlköğretim Uygulamasına geçilen okulumuzda Eğitim Öğretim 1998 yılına kadar bu binada devam ettirilmiştir
Zorunlu ve Taşımalı İlköğretim uygulaması ve Taşıma Merkezi Okul olması nedeni ile Sudurağı Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün işbirliği ile Bahçeli Evler Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde 1994 yılında inşasına başlanan yeni İlköğretim Okulu Binamız 16/10/1998 yılında hizmete açılmıştır

Okulumuz İletişim Bilgileri

1 Yeri: Sudurağı Kasabası/ KARAMAN

2 Adresi: Bahçelievler Mah Atatürk Cad Sudurağı Kasabası/ KARAMAN

3 İl Merkezine Uzaklığı: Sudurağı Kasabası’nın Karaman iline uzaklığı 20 km’ dir

4 Ulaşım Yolları: Sudurağı Kasabası; Karaman-Ereğli yolunun 20 km’ sinde bulunmakta olup iki ayrı güzergahtan Karaman iline ulaşım sağlanmaktadır

5 Telefon Numarası: 0(338) 233 20 20 - 233 20 04

6 E-Posta Adresi: suduragi_io@hotmailcom

Web Site: http://karamansuduragimebk12tr/

biz - wwwmebgovtr

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com