Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anılar, hatırlamaktır, kitabı, tamer, yaşamak, ülkü

Yaşamak Hatırlamaktır - Anılar Kitabı - Ülkü Tamer

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yaşamak Hatırlamaktır - Anılar Kitabı - Ülkü Tamer

Ülkü Tamer Yaşamak Hatırlamaktır - Anılar Kitabı kitap tanıtımı - kitap özeti

Kitabın künyesi

Yaşamak Hatırlamaktır - Anılar Kitabı
Ülkü Tamer

Kitap Yayınevi

» Anı

Fiyatı : 20,00 TL

Mayıs 2010, 344 sayfa, ISBN: 9789758704958

Kitap hakkında

Yaşamım boyunca günlük tutmadım Not tutmadım Eş-dost toplantılarında oradan buradan anılar anlatılır ya, benimkiler de öyle zamanlarda su yüzüne çıktı Bu kitap bir yaşam öyküsü değil Olsa olsa, yaşamımdan çizgiler Belirli bir sıra gözetilmeden, kendiliğinden beliren renkler İçinde karakter tahlilleri yok Ufacık olaylar var Başkalarının yaşamlarını bilemem, ama benim yaşamımı böylesine ufacık olaylar belirledi Hepsi bu kadar değil elbet Alleben Anılarıyla başlamıştım, bu kitapla sürdürüyorum Belki bunu başka yazılar, başka kitaplar izler Yaşarsam Hatırlarsam

Ülkü Tamer

Anılarında buram buram tüten insani sıcaklık sizin de içinizi saracak

Fethi Naci, Yeni Yüzyıl

Bu kadar değişik ve renkli bir yaşamı olan birinin anıları da o kadar canlı ve renkli

Hasan Pulur, Milliyet

Ülkü Tamer'in şurup gibi bir Türkçesi, Aman beni elinden bırakma diye adamın yakasına yapışan bir üslubu var Öyle rahat, öyle keyifli, okuyorsunuz ki

Hıncal Uluç, Sabah

Hatırladığı için, böylesine güzel, böylesine keyifli, şiirsel, doğru yazdığı için teşekkür etmeliyiz bu büyük şairimize

Mehmet Baydur, Cumhuriyet

Ülkemizin son 40 yıllık tarihinin kültürel yansımaları sayılabilecek bu anıları, gülümseyerek, hüzünlenerek, dersler çıkararak okudum Yaşamak Hatırlamaktır bir anılar toplamı değil, yaşama dair önemli göndermelerle yüklü bir deneme kitabı İddiasızlığın iddiası olan bu kitabı okuyun, çok seveceksiniz

Ahmet Ümit, Radikal Kitap

Yaşamak Hatırlamaktır'ı okumalısınız Bir şairin düşlerini ve gerçeklerini öğrenmek için

Sennur Sezer, Cumhuriyet Kitap

Kitap kapağı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com