Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
başvuruları, burs, ile, katkı, kredileri, yurt, öğrenim

Burs, Öğrenim Ve Katkı Kredileri İle Yurt Başvuruları

Eski 07-31-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Burs, Öğrenim Ve Katkı Kredileri İle Yurt Başvuruları

2007-2008 Öğretim Yılında ilk defa bir Yüksek Öğrenim Programına kayıt yaptıranlar ile ara sınıf öğrencilerinden değişik nedenlerle burs, öğrenim ve katkı kredisi müracaatlarında bulunmayanların burs öğrenim ve katkı kredisi başvuruları(Yurt Hariç) ile
2007-2008 öĞRETİM YILINDA İLK DEFA DOKTORA,MASTER (ŞUBAT-2007 GİRİŞLİLER DAHİL), öNKAYIT VE öZEL YETENEK SINAVI İLE YüKSEKöĞRETİM PROGRAMLARINA GİREN öĞRENCİLERİN VE DİKEY GEçİŞ/YATAY GEçİŞ SINAVI İLE BİR YüKSEKöĞRETİM PROGRAMINA YERLEŞEN öĞRENCİLERİN YURT, BURS öĞRENİM VE KATKI KREDİSİ BAŞVURULARI24 EYLüL - 05 EKİM 2007 (05 EKİM 2007 DÂHİL)öNEMLİ UYARI!

AŞAĞIDA YAZILI ALANLARI OKUMADAN MüRACAATTA BULUNMAYINIZYURT BAŞVURULARI DEĞERLENDİRİLMEYECEK öĞRENCİLER 1 Anadolu üniversitesi Açık öğretim Fakültesi öğrencileri,

2 Daha önce kurum yurtlarında barınmakta iken yurttan süresiz çıkarma cezası alan öğrenciler

3 öğretim kurumlarından derslere devam etme imkânı sağlandığına dair belge getiremeyen tüm ekstern öğrencileri

4 Taksirli suçlar hariç, sabıka kaydı bulunan öğrencilerBURS, öĞRENİM VE KATKI KREDİSİ MüRACAATLARI İŞLEME KONULMAYACAKLAR 1 Başka kurum ve kuruluştan burs alanların,(katkı kredisi hariç)

2 Bir yüksek öğretim kurumundan mezun olanların, (yurt için daha önce önlisans düzeyinde bir yüksek öğretim programını bitirip, lisans düzeyinde yüksek öğretim programına devam edecekler ile Master ve doktora öğrencileri hariç)

3 Kurum Yönetmelik hükümlerine göre burs, öğrenim ve/veya katkı kredisi almaya yeterli bulunmayan öğrencilerin,

4 Burs, öğrenim ve katkı kredisi almakta iken tekrar müracaat edenlerin,

5 Burs, öğrenim ve/veya katkı kredisi isteğinde bulunduğu tarihte okula giriş tarihi itibariyle bir öğretim yılı kaybı olan öğrencilerein,

6 Burs, öğrenim veya katkı kredisi almakta iken okul değiştirenlerin,

7 Gerçeğe aykırı beyanda bulunan öğrencilerein,

8 İkinci öğretim, Master, doktora öğrencilerin, (katkı kredisi için)

9 Katma bütçeye dâhil olmayan yüksek öğretim kurumları öğrencilerin, (burs ve öğrenim kredisi hariç)

10 Kredi isteğinde bulunduğu tarihte kayıtlı olduğu öğretim kurumunda bir öğretim yılından fazla başarısız olan öğrencilerin,

11 Kurumca burs, öğrenim veya katkı kredisi çeşitli sebeplerle kesilmiş olanların,

12 Kurumdan daha önce burs, öğrenim ve/veya katkı kredisi almış olan öğrencilerin, (Yüksek lisans öğrencileri hariç)

13 öğrenim görmekte olduğu öğretim kurumlarında, eklentilerinde, kalmakta olduğu yurtta, öğretim kurumu veya barındığı yurdun dışında, münferiden veya topluca her ne şekilde olur ise olsun anarşi ve ***** olaylarına karışan, öğrenim özgürlüğünü ihlal edici (Direniş, boykot, işgal, yazı yazma, resim yapma, slogan atma vs) davranışlarda bulunan bu fiillere eksik veya tam teşebbüste bulunan, üzerinde veya kendi kullanımına bırakılmış yerlerde ateşli *****lar, ********* maddeler, bıçaklar vs tüm kesici, delici, yakıcı, boğucu, ezici, parçalayıcı, eza ve cefa verici olarak salt saldırı ve savunmada kullanılmak üzere, özel nitelikte yapılmış olan her türlü suç aletlerinden birini veya bir kaçını bulunduran öğrencilere,

14 13 maddede belirtilen fiillere istinaden öğretim kurumlarının disiplin kurullarınca herhangi bir ceza verilmiş olan öğrencilerin,

15 öğretim kurumlarında ek süre öğrenim görenlerin,

16 önlisanstan lisans öğrenimine geçmek için intibak eğitimi yapan öğrencilerin, (intibak programı süresince)

17 Polis akademisi öğrencileri ile askeri okul öğrencilerin, (öğrenim kredisi hariç)

18 Sağlık sebebi dışında önlisans mezunlarından ara vermek suretiyle intibak programına başlayan öğrencilerin,

19 Vakıf üniversiteleri veya yurtdışında eğitim gören ve denklikleri yapılarak Memleket içerisinde bir üniversitede lisans tamamlamalarına karar verilerek, üniversitelere yerleştirilen ve geçiş yaptıkları öğretim kurumuna ikinci öğretim öğrencileri düzeyinde katkı payı ödeyenler katkı kredisine müracaat eden öğrencilerin,

20 Yabancı uyruklu öğrencilere,

21 Yetim maaşı ve nafaka alanlar dışında, asgari ücret düzeyinde aylık veya ücretle sürekli bir işte çalışan veya gelire sahip öğrencilerin,

22 Yurtlarda barınmakta iken süresiz çıkarma cezası alanlara,

23 Yüksek lisans öğrencilerinden hazırlık sınıfında öğrenim gören öğrencilerin,

24 Anadolu üniversitesi Açık öğretim Fakültesi öğrencilerinden şehit veya gazi çocuğu, yetiştirme yurdu veya Darüşşafaka Lisesi öğrencileri, anne babası her ikisi ölü olanlar ile yüz yüze öğrenim gören İngilizce bölümü öğrencileri vb öncelikli öğrenciler dışındakilerin, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuruları dikkate alınmayacaktırMüRACAATTA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Yurt, burs, öğrenim kredisi ve katkı kredisi müracaatında bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Yüksek öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından Kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırılacaktır Beyanlarınızın doğru olmadığının tespit edilmesi halinde yurt, burs, öğrenim ve/veya katkı kredisi hakkınız iptal edilecektir * İnteraktif müracaatınızı yaparken her alanı dikkatlice inceleyin, konuyu tam olarak kavradıktan sonra ilgili alanı cevaplayınız

* Hatalı, eksik bildirim, gerçeğe aykırı beyan burs, öğrenim ve katkı kredisi almanızı, yurda girmenizi engeller

* Kimliğiniz ile ilgili bilgileri, mutlaka nüfus cüzdanınıza bakarak cevaplayınız

* Evli iseniz ve eşiniz çalışıyor ise aylık net gelirini tam ve doğru olarak yazınız,

* Burs, öğrenim ve katkı kredisi almaya hak kazanan öğrencilere ait listeler öğretim kurumlarında ilan edilecek olup, ayrıca adrese herhangi bir tebligat yapılmayacaktır (AöF öğrencileri hariç)

* Müracaatların bitim tarihinden itibaren Burs, öğrenim, Katkı kredisi ve yurt için, ailenin sos yo ekonomik ve öğrencinin öğretim durumunda meydana gelen değişikliği, müracaat tarihinin bitimini takip eden 30 gün içinde meydana gelen değişikliği Kuruma bildirmesi halinde ise değişiklikler değerlendirmede dikkate alınacaktırMüracaat ettikten sonra müracaat tarihleri arasında her zaman güncelleme yapabilirsinizDİKEY GEçİŞ YAPAN öĞRENCİLERİN DİKKATİNE

İki yıllık bir yükseköğretim programından mezun olup, ara vermeden dört yıllık bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrenciler daha önceki öğretim kurumunda iken Kurumumuzdan öğrenim kredisi almış ise üçüncü sınıf öğrencisi olduklarını gösterir öğrenci belgesini Kurumumuza göndermeleri halinde öğrenim ve/veya katkı kredileri devam ettirilmektedir Bu durumda olan öğrenciler yeniden müracaatta bulunamazlar Bulunsalar dahi müracaatları iptal edilecektir İki yıllık bir yükseköğretim programı süresince Kurumumuzdan burs, öğrenim ve katkı kredisi almayan ve öğrenimlerine ara vermeden dikey geçiş imtihanı sonucu intibak eğitimini tamamlayan ve 20072008 öğretim yılında lisans programının 3 sınıfına başlayan öğrenciler ( intibak eğitimi yapanlar müracaat edemez) başvuruda bulunabilirlerDİKKAT:

Dikey geçiş yapan öğrenciler müracaat formunu doldururken okula giriş tarihi olarak önlisans öğrenimini tamamladığı öğretim kurumunun giriş tarihini yazacaklardır

BURS

Burs, memleket içinde yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaçlı öğrencilerin maddi yönden desteklenmesi amacıyla verilen karşılıksız paradır

öĞRENİM KREDİSİ

öğrenim kredisi, memleket içinde yüksek öğrenim gören öğrencilerin maddi yönden desteklenmesi amacıyla verilen borç paradır öğrenim kredisi borcu, öğrenciye normal öğrenim süresince verilen miktarlara Devlet İstatistik Enstitüsü Toptan Eşya Fiyat Endeksindeki artışlar uygulanarak hesaplanacak miktarın ilave edilmesi ile tespit edilmektedir)

KATKI KREDİSİ

Katkı kredisi, yüksek öğretim kurumlarında bir öğrenci için belirlenen cari hizmet maliyeti karşılığı olarak Bakanlar Kurulunca tespit edilen miktarın Devlet katkısı dışında kalan ve borçlanma karşılığı Kurumca öğrenci adına üniversite hesabına ödenen paradır Katkı kredisi borcu; öğrencinin normal öğrenimi süresince öğrenci adına üniversite hesaplarına ödenen miktarlara Devlet İstatistik Enstitüsü Toptan Eşya Fiyat Endeksindeki artışlar uygulanarak hesaplanacak miktarın ilave edilmesi ile tespit edilmektedirDevamını ve Daha Fazlasını okumak için Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com