Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aşkın, gözyaşlarıiii, hatun, kimya

Aşkın Gözyaşları-İii (Kimya Hatun)

Eski 07-16-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Aşkın Gözyaşları-III (Kimya Hatun)

Yazar : Sinan Yağmur
Yayıncı : Karatay Akademi Yayınları

Aşkın Gözyaşları Kimya Hatun’dan

* Mürşid, sana gelen değil seni sana getirendir Ben ki Şems her göze gözükenim ancak sadece hasrete hasret kalan gönüllere erenim Tasavvuf yolcusu önce yola gelmelidir ey Kimya, şimdi söyle yolcu musun, yol mu?

* Yolun var mı da yoldaş bulamadım diye feryat ediyorsun?Gönlüne erdin mi de gönüldaşım nerede diye szlanıyorsun? Önce kendini bir bul bakalım! Ayağında diken yarası olmayan sinesine gül kokusu süremez

*Kimya: İnsanları anlamakta zorlandığım anlar olmuyor değil Rabbim iyilik ve güzellikleri bedava sunarken insan gidip çirkin ve kötülüğü şeytandan satın alıyor, üstelik ruhunu satarak
Şems: İşte kulluğun değeri de buradan geliyor yaAşk varsa bahtında sana gelen ayağı ile değil yüreği ile gelir ve bedel ödeten her şey aşk tahtında hiçleşir

*Anlayın beni, anlayın ey aşka sadık kadınlar Siz Şems’i sadece duydunuz da aşık oldunuz ya benim yerimde olsanız nasıl lime lime ciğerinizin dağlandığını görürdünüz Ben bir kokusu ile vurgun yedim br de benim kadar Şems’e ayan olsanız ne kıyametler devirirdiniz: “Şems’im neredesin “? diye

“Şems! Ey seyyarelerin en tekinsizi! Çarpacak bir beni mi buldun? İyi ki beni buldun Hoş âmedî! Hoş âmedî! Seni arıyordum Şems! Ama dağıla dağıla Seni bekliyordum Şems! Ama savrula savrula…
Allahım beni Şems ile yarala! Öyle yarala ki akan gözyaşlarım cehennemi söndürsün Ağlamaktan kör olup görmesem de cennetini Sen varsın ya!
Şems, Kimyanın yüzüne doğru eğilirken, pencereden bir ışık huzmesi süzüldü odaya Oda göz kamaştıracak bir şekilde ışıkla dolmuştu Bir gül kokusu yayıldı odanın her yanına Kimya başını pencereye doğru çevirdi Hemen ayaklarını dizlerine, dizini ise karnına doğru çekti Tıpkı bir bebeğin anne karnında durması gibi Kimya yatağın içinde doğrulmaya çalıştı Tebessüm etti Dudağından; “Efendimiz Efendimiz
Başı yastığın sağ ucuna düştü
Herkes kendi yüreğinin diline uygun kitaplar okur Bu kitapta okuyucu, içinin içtenlikle dolu sesini duyacaktır Her bir bakışı ömrünün Şemsini arayan, her bir adımı özünün aşk kapısını aralayan, Kimyanın sessiz ağıtına aşkın gözyaşları ile katılan, o saf yüreklerini okuyacaklar

9 Kasım'da tüm kitapçılarda

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-16-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

AŞKIN GÖZYAŞLARI ARKA KAPAK YAZILARINDAN SADECE BİR TANESİ DİĞER YAZILAR SÜPRİZ OLSUN
Hz Peygamberimiz için Hz Fatma ne ise,Hz Mevlana’nın Fatma'sı da Kimya Hatun'dur Hz Mevlana’a da mürşidine yoldaş olması dileğiyle Kimya’yı yolladı Bu Allah güzelinin işi zordu Bir taraftan Mevlana Muhammed olan Rumi, diğer yanında Şems lakabıyla Muhammed olan mürşidi vardı Kimya da biliyordu ki hepsi Hz Muhammed’e varisti Ama biri Efendi adıyla varis olmuştu, zira önüne gelenin putlarını kırıp onları Efendi makamına yükseltmişti Diğeri, Hz Peygamberin güneş halindeki tecellisiydi ki, yakıp yapıyordu Kimya ise baştan aşağıya içti Fizik değildi ki, dayansın Peygamberini, onun şahsında Allah’ın isim ve sıfatlarını bu iki aynadan seyretti durdu Ta ki, mübarek vücudu kül olana kadar Kim tanıyabilir ki onu? Aşkın Gözyaşları Kimya Hatun'u okuyan canların Kimya gibi olması niyazıyla

Cemalnur Sargut
Mutasavvıf - yazar

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com