Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aile, anlatımı, family, içerik, ingilizce, pratik, visits, ziyaretleri

Pratik İngilizce Aile Ziyaretleri Family Visits İçerik Anlatımı

Eski 12-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Pratik İngilizce Aile Ziyaretleri Family Visits İçerik Anlatımı

Affedersiniz, Bey (Hanım) evde mi? Excuse me, is Mr (Mrs) at home? Özür dilerim Bey (Hanım) burada mı oturuyor? Excuse me, does Mr (Mrs) live here? Hayır, taşındı No, he's (she's) moved Şimdi nerede oturduğunu biliyor musunuz? Do you know where he's (she's) living now? Bay (Bayan) ile konuşabilir miyim? Can I speak to Mr (Mrs), please Ne zaman evde olur? When will he (she) be home? Bir not bırakabilir miyim? Can I leave a message? Ben daha sonra gelirim I'll come back later Lütfen içeri buyrun Come in, please Lütfen oturun Please sit down size selam söyledi sent you his (her) regards Sizi görmek ne hoş! IHow nice to see you! Geldiğinize sevindim I'm glad you could come Paltonuzu alayım Let me take your coat Ne alırdınız? What would you like? Size ne ikram edebilirim? What can I offer you? Çay alır mıydınız? Would you like some tea? Kahve alır mıydınız? Would you like some coffee? Sigara içiyor musunuz? Do you smoke? Sigara içmiyorum I don't smoke, Şerefe! (kadeh kaldırırken) Cheers! Akşam yemeğine kalmaz mıydınız? Wouldn't you like to stay for dinner? Özür dilerim ama gitmem gerek I'm sorry, but I have to go Yolculuğunuz iyi geçti mi? Did you have a good journey? Çok iyiydi It was very good Yarın boş musunuz ? Are you free tomorrow? Yarın hiçbir şey yapmıyorum I'm not doing anything tomorrow Belki birlikte bir akşam yemeği yiyebiliriz Perhaps we can have dinner together Ziyaretiniz için teşekkürler Thank you for your visit

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com