Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık > Cinsellik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hamilelik, kızlık, riski, zarı

Kızlık Zarı Ve Hamilelik Riski

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kızlık zarı ve hamilelik riski

Hamilelik riski az da olsa var!

Kızlık zarı delinmemiş bir kızın hamile kalma ihtimali var mıdır? Vajinasının içerisine değil de, üzerine boşalmak bir sorun yaratır mı? HP/İzmir

Kızlık zarı zaten doğuştan deliktir ve bu delikten adet kanı akar Zaten kızlık zarı normal şartlar altında delinmez, patlamaz ve acımaz! Bu yüzden cinsel ilişki sırasında penis vajinaya tam olarak girmese ya da erkek dışarı boşalsa bile az da olsa hamilelik riski vardır

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

merhaba ilk cinsel ilişki yaşayan bir kızın adet dönemi cinsel ilişkiyi yaşadıgı zamana mı döner yoksa değişmez aynı mı kalır? adet dönemiyle bi alakası var mı ilk cinsel ilişkinin? şimdiden teşekkürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Merhaba,

Ben 22 yaşındayım Yaklaşık 10 yaşlarında önü düz olan bisiklete bir çarpma meydana geldiBaş parmakizi bölgesi kadar bir kanama oldu kırmızı renkte Geçen aylarda doktora gittim baktı kontrol etti Evet bir hasar var diye cevap verdi Ve çok eski olduğunu oda söyledi Hasar var derken neyi kastettiğini anlayamadımBir daha gidip sordum Yok yok bozulma olmamış dedi Ve esnek bir zar yapısına sahip olduğumu söyledi Bir ilişkiye girdiğinde dahi kanama olmayacağını belirtti

Size olan sorum ise , hasar ne manada olur ki ? Zedelendiğinden mi bahsetmiş ? O kısmı açıklamasına rağmen hâlâ anlamış değilim

Şimdiden teşekkür ederim

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #4
Prof. Dr. Sinsi

cevaap alabilir miyim ?
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #5
Prof. Dr. Sinsi

Evet zedelendiğinden bahsetmiş
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #6
Prof. Dr. Sinsi

Zedelenme diye birşey var mı :S ben yok diye biliyordum Ya bozulmuştur ya da bozulmamıştır Zedelenmeninde ne oldugunu biraz açarsanız sevinirim Şimdiden çok teşekkürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #7
Prof. Dr. Sinsi

Kızlık zarı zedelenmesi nasıl olur?
Kızlık zarı toplumda yaygın olarak bakirelik işareti olarak bilinirFakat kızlık zarının cinsel ilişki dışında da bozulması mümkündür Örnek vermek gerekirse normalin dışında bacak açma hareketi yapılan uzakdoğu sporu veya jimnastik gibi sporlarla uğraşanlarda kızlık zarı yırtılabilme ihtimali olabilirAyrıca Güçlü bir sürtünme, aşırı gerilme, bazen kaza veya düşmelerde de kızlık zarı yırtılabilirAyrıca mastürbasyon yaparken kullanılan cisimlerde zarın bozulmasına yolaçabilir

Kızlık zarının cinsel ilişki esnasında bozulması şöyle olmaktadır: Kızlık zarı, normal boyuttaki erkeğin cinsel organının zarı zorlaması sonucunda, zarın çentik kısmında 1 veya 2 yerden, vajen duvarının dibine kadar yırtılır Az miktarda kan gelir, Bu olaya kızlık zarının bozulması denilir

Kızlık Zarının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?
Kızlık zarının bozulduğu Uzman hekimler tarafında kolayca anlaşılır ve belgelenebilir

Bozulmuş Kızlık Zarı Tekrar Dikilebilirmi ?
Kızlık zarının kanlanması çok az miktarda olur Kızlık zarı, yapısından ötürü bir defa yırtılınca, yırtılan kenarlar yan yana getirilse bile tekrardan birbirlerine kaynayamaz Kızlık zarının tamiri mümkün değildirKızlık zarı yerine bölgeye plastik cerrahi yöntemleriyle yapay zar dikilebilirBu durumda dikilen zar zorlama ile bir miktar doku kopararak kan çıkarırBuda kızlık zarında bakılan kan görülmesi etkisini veririKızlık zarı uzman doktor tarafından anlaşılır

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #8
Prof. Dr. Sinsi

İyi de siz tam anlamıyla bozulmasından bahsetmişsiniz Doktor bana esnek bir yapıya sahip kızlık zarın , bir parmağım dahi rhatlıkla girer ve ilişkiye müsait bi zar demişti Bozulmuş mu yani diye sorduğumda hayır bozulmamış hasar var demişti
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #9
Prof. Dr. Sinsi

Ben doktor değilim ya sadece uzman görüşlerini paylaşıyorum
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #10
Prof. Dr. Sinsi

merhabalar ben kız arkadaşımla çırılçıplak sevişirken vajinasına hafif bi yüklendim sanırım 05-1 cm flan girmiştir biraz sonra kan geldi beyaz bi peçete kırmızıya döndü sonra durdu kız arkdaşım pek bi acı hissetmedim dedi ve kalktı yürüdü gayette normaldi ? sizce zar zedelenmişmdir ? acilllll
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-04-2012   #11
Prof. Dr. Sinsi

merhaba ben hiç ilişkiye girmedim ama havluyla sürtünerek mastürbasyon yaptım adetliydim kan oldu havlu acaba kızlık zarıma bişey olmuşmudur
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com