Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Bayanlara Özel > Bebek & Çocuk

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çocuğuma, disleksi, eğitim, hastalığı, vermeliyim

Disleksi hastalığı çocuğuma nasıl eğitim vermeliyim

Eski 06-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Merhaba,

disleksi tanısı almış olan çocuğun öncelikle geliştirmesi gereken alanları belirlenmelidir Disleksi konusunda

uzman bir pedagog bu doğrultuda eğitim programı hazırlar Ailenin neler yapması gerektiğini de açıklar

Zamandan kazanmak istiyorsanız çocuğunuzu uzmana göstermekle işe başlayınız

Beden ve mekan algısı sorununa işitsel algıyı da eklemek istiyorum ben

Merkezimizde AFS Metodu ile Disleksi ve diskalkuli olan çocuklara eğitim verilmektedir

Pedagog Sonnur Kükürt

İncirli Cd Akıncılar Sk1/2

BAKIRKÖY- İST 0212 542 82 46

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-26-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

disleksi hastalığı çocuğuma nasıl eğitim vermeliyim, disleksi eğitimi nasıl olmalı, disleksi eğitimi

'Disleksi' okuma, yazma, matematik, sözel ifadeler, dikkat ve öğrenme gibi olguların kazanılmasını engelleyen özel bir sorundur Çocukta zeka sorunu yoktur Ancak bahsettiğim alanları etkileyen problemler vardır 'Disleksi'si olan çocuğa, özel planlanmış bir eğitim uygulanması sosyal başarısını olumlu ölçüde etkiler

Günlük tutun!
Çocuğa uygulanacak eğitimin okul, uzman ve aile üçgeninde süreklilik göstermesi önemlidir Özel eğitim uzmanından bireysel eğitim almanızı öneririm Ayrıca, evde sağ-sol kavramlarına ağırlık verin Özellikle şekillerin simetrilerini fark etmesini sağlayın Evinizin bulunduğu mevkiinin krokisini önce siz çizin ve sonra da çocuğunuzdan çizmesini isteyin Düzenli olarak günlük tutun Üç gün önce ne yaptığını sorun Bir hafta sonrasını planlamasını isteyin Tangram tarzı oyunlara ağırlık verin Bu sorunda temel problem şekil, zemin, yön ve zaman algısının doğru kazanılmaması olduğundan bu alanlara yönelik etkinlikler uygulamaya çalışın

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com