Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bert, hayatı, sakmann

Bert Sakmann Hayatı

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bert Sakmann Hayatı

Bert Sakmann

Ben iki çocuk ilk olarak Stuttgart, ikinci dünya savaşı Swebia başkenti sırasında doğdu Babam, Bertold Sakmann, tiyatro müdürü, ailesi birkaç nesildir Güney Almanya'da yaşamış bir hekimin üçüncü oğlu oldu Annem, Annemarie Sakmann, bir fizyoterapist ve Bangkok, Siyam Kralı doktor olarak görev yaptı ve ilk Siam hastane kurucusu Prusyalı bir doktorun ikinci çocuğu dünyaya geldi

Çocukluğumun ilk yarısında tamamen kırsal bir ortamda, Konstanz Gölü, Lindau büyüdü Wagenburg Jimnastik benim Abitur tamamladı Stuttgart dönmeden önce, ilkokul oraya gittik Okulda sadece gerçek çıkarları fizik dersleri Evde model motor ve yelkenli gemilerin yanı sıra uzaktan kumanda uçaklar tasarlama ve inşa vaktimin çoğunu Bu genellikle bir mühendis olacağı varsayılmıştır Ancak okulun son yılında sibernetik ve biyoloji olası uygulama öğrendim Sibernetik yaşayan organizmalar mühendislik açısından anlaşılabilir gibi gelirdi bana çünkü beni büyülüyordu

Fizik ve biyoloji arasındaki fikrimi makyaj olamazdı bu yana Tübingen Üniversitesi tıp fakültesi kayıtlı Ilk iki yıl tıpta biyokimya ve fizyoloji geniş bir yelpazede sunulan ve mühendislik yakın görünüyordu elektrofizyoloji doktora tezi yapmaya karar verdi Zamanda yaygın bir uygulama birçok farklı tıp fakültelerinde eğitim ve Freiburg, Berlin ve Paris okullar katıldı Münih tıbbi çalışmaları bitirmek için karar büyük ölçüde dikkatini ilk başarı olmasa da, Tübingen yakalamak için umutsuz olduğunu, güzel bir genç bayan tarafından dikte edildi Bugün Christiane eşim ve iki oğlu ve bir kızı var Christiane pediatrik oftalmoloji konusunda uzmanlaşmış, son derece başarılı bir göz doktoru Zaman çoğu için biz evli beri Göttingen ve Heidelberg "göz doktor kocası" olarak bilinmektedir

O zaman 'biyolojik sibernetik' biyoloji ve fizik gibi çok sayıda öğrenci hayrete düşüren bir alan oldu Werner Reichardt ve bir böceği optomotor yanıt Bernhard Hassenstein kantitatif davranış analizi, beyin fonksiyonları, bilgi kuramı açısından anlaşılır hale getirmek için söz verdi Kraepelin Münih Enstitüsü Otto Creutzfeldt örüntü tanıma elektrofizyolojik olarak üzerinde çalışmak için bir doktora öğrencisi olarak beni kabul etti Bugünün standartlarına göre küçük olmasına rağmen, Kraepelin Enstitüsü Dieter Lux Bölümü'nde salyangoz nöron gerilim kelepçe mevcut kayıtları Detlev Ploog departmanında maymun davranış kantitatif analiz arasında değişen, zaman nörobiyoloji hemen hemen tüm yönlerini kapsayan Otto Creutzfeldt Bölümde örüntü tanıma modelleri anlamak ve görsel sistem inşa etmek için çalışırken, büyük bir coşku ve iyimserlik hakim, Münih Teknik Üniversitesi elektrik mühendisleri ve bilgisayar bilim adamları ile yakın işbirliği vardı Kedinin görme sistemi hafif uyum nörofizyolojik bazında deneysel çalışmalar üç yıl sonra, merkezi sinir sistemi (MSS) sinaptik bağlantıları daha net anlamadan anlamak çok zor olduğunu fark etti Ben bir yaz okulu görme temel mekanizmaları hakkında bir kursa gittim ve hücresel fizyoloji, merkezi sinir sisteminin işlevlerini anlamaya çalışırken çok yararlı olacağına beni ikna sinir, kas ve sinaps, Bernard Katz tarafından verilen bir konferans katıldı sistemi Gerilim sıkma deneyim kazanmak için Dieter Lux laboratuvarı katıldı ve gerilimi, University College, Londra, Bernard Katz departmanı geçmeden önce salyangoz nöronlar sinaptik akımları kelepçe nasıl Erwin Neher öğrendim

Sinaptik iletim temellerini öğrenme ve nöromüsküler sinaps öncesi ve postsinaptik elemanları içine ayrı Bill Betz, bir yıl boyunca çalıştı Takip eden iki yıl boyunca nöromüsküler sinaps, aynı zamanda uzun vadeli değişiklikler, kimyasal ve elektriksel eksitabilite çalışmak için iyi bir model olduğunu, Dale Purves, öğrendim Bu süre zarfında Bernard Katz ve Ricardo Miledi membran gürültü 've' ilköğretim olaylar 'keşfetti ve Linc Potter ve aynı bölümde Ricardo Miledi asetilkolin reseptörlerinin sayısını ve izole etmek için ilk girişimde bulunmuş Elektrofizyoloji ve sinaptik iletim biyokimya moleküler olunca, bu belirli bir zamanda University College'da çok şanslıydım Sonuna plakalı akımların moleküler bir anlayışa ulaşmak içinde olduğu görünüyordu ve ben sinaptik iletim moleküler yönleri üzerinde çalışmak istediğini bana netleşti ve sinaps, ben beri yapmakta gelişimi Önemli deneysel zorlukları Katz ve Miledi deneyleri, asetilkolin reseptör molekülünün biyokimyasal ve yapısal karakterizasyonu ve iyon kanalları ve reseptörler yapı ve fonksiyon arasındaki ilişkiyi öne olmuştu ilköğretim olayların doğrudan kayıt edildi

Orada diğer fizikokimyasal ve biyokimyasal yönelik bölümlerin moleküler fizyolojisi için doğru bir arka plan sağlamak için görünüyordu, çünkü Otto Creutzfeldt bana, Göttingen Biyofiziksel Kimya Max-Planck Enstitüsü departmanında kendi bir laboratuvar çalıştırmak için bir fırsat sundu, ben seve seve kabul Erwin Neher Göttingen yanı sıra göç etmiş, ve biz biyofiziksel yöntemlerle asetilkolin aktif kanalları farklı alt tiplerinin karakterize etmek için anlaştılar Bu proje oldukça iyi gitti ve denerve kas liflerinin iyon kanalları kayıt için ilköğretim olayların ekstrasellüler pipetler denemek için iyi bir seçim olabileceğini bize önerdi Bazı ilk başarı pipet uçları farklı hazırlıklar ve tedavilerin seçimi ile mühür direncini artırmak için birçok girişimlerde hayal kırıklıklarının izledi Son olarak, işbirlikçilerin çok özel bir grup, Owen Hamill, Alain Marty ve Fred Sigworth yardımıyla, yama kelepçe kayıt yapılandırmaları bize, hemen hemen her hücre tipi kanal hemen hemen her tür araştırmak için izin kurulmasında başardı Pratik bir ders ve bu dersin kitabı, metodolojik problemler bizim birincil odak sonunu ve moleküler düzeyde sinaptik sinyalizasyon iyon kanallarının rolünün anlaşılması yoğunlaştırmalı bana izin verdi Ortaya çıkan eser, sonraki yıllarda David Colquhoun ve Joachim Bormann ile gerçekleştirildi

Bir sonraki metodolojik adım, iyon kanalı fizyoloji sorunlar için moleküler biyoloji teknikleri uygulamak oldu Xenopus oositleri rekombinant kanalları doğru kullanımı sadece tek kanal iletkenlik ölçümleri ile birlikte yapılan olabileceği gibi görünüyordu Veit Witzemann ile birlikte heterojen-ifade asetilkolin reseptörlerine ilk tek kanal iletkenlik ölçümleri gerçekleştirmek için kendi kapsayan katmanlardan mRNA enjekte oosit için basit bir yol bulundu Daha sonra, Numa Shosaku asetilkolin reseptör yapı-işlev ilişkileri kurmak için yama kelepçe ve rekombinant DNA teknikleri birleştirerek işbirliği önerdi Bu verimli işbirliği iyon taşınması için önemli bir kanal alt tipleri ve lokalize etki yapısal olarak belirledi Bu da bana kendimi rekombinant DNA teknikleri öğrenmek için güçlü bir teşvik sağladı Daha sonra benim kendi departmanı kuruldu, hücresel biyofizik ve moleküler biyoloji teknikleri çok iyi temsil edilmiştir emin yaptı Sonuç olarak, ben de yoğun ilgi iyon kanallarının yapı-işlev ilişkileri ve nöromüsküler kavşak sinaptogenez takip donatılmıştır

Beyin dilimleri nöronların postsinaptik akımları kaydetmek için yeni yöntemler geliştirmek için başka bir teknik sorun, MSS sinaptik fizyolojisi sürekli ilgi neden oldu Tomoyuki Takahashi ile birlikte beyin dilimleri nöron ortaya çıkarmak için bir yöntem geliştirdi, bu yama klemp teknikleri MSS quantal sinaptik akımlar ve temel olayları ölçmek için uygulanan olabilir MSS sinaptik iletim anlamak moleküler biyologlar ile yakın bir işbirliği gerektirir, böylece Ben on altı yıl boyunca Erwin Neher ile işbirliği olmuştu Göttingen, Heidelberg, Almanya moleküler biyoloji merkezlerinden biri benim laboratuar taşındı İşte ben, biyofizik ve moleküler biyoloji teknikleri birleştiren bir yaklaşım kullanarak, moleküler düzeyde MSS sinaps işlevleri ve işlev bozuklukları aydınlatmak için Peter Seeburg ile işbirliği

Geriye dönüp bakınca, ben, ben yirmi yıldır ilgimi önemli bilimsel konulara beni güdümlü iki laboratuvarlarda kariyerine başladı çok şanslı hissediyorum Beni etkiledi bilim adamları en çok bana nörofizyoloji bir bilimsel kariyer almaya karar verdiniz Otto Creutzfeld, ve Bernard Katz, University College, Londra bölümü, hücresel biyofizik eğitimli ve kim hala benim akıl hocası kalır Daha sonra, kimin iyi arkadaş oldu çıkarları ve paylaşılan diğer bilim adamları karşılamak için şanslıydı Erwin Neher ile bilimsel macera ve Göttingen Max-Planck-Enstitüsü yeni yöntemler 'basteln' heyecan verici ve harika onaltı yıl paylaştı Yöntem ve araçlar geliştirme zamanımızın büyük bir kısmını geçirmek için, yeni geliştirilen yöntemler ve diğer bilim adamları ile paylaşmak için işbirliği içinde her zaman önemli olduğunu kanıtlamıştır

University College, Londra dışında doktora sonrası üç yıl (1970-1973), 1966 yılında Max-Planck-Gesellschaft benim bilimsel kariyerine başladı ve o günden beri bu organizasyon ile bağlı kalmıştır Bu kuruluş tarafından sağlanan ideal çalışma koşulları çok değerli olmuştur Ben şu anda, hem de şu anda, bu Enstitüsü Müdür Vekili olarak Tıbbi Araştırma Heidelberg Max-Planck Enstitüsü, Hücre Fizyolojisi Bölümü Direktörü En büyük ödül Ben de Nobel Ödülü kimlerle paylaşıyoruz Erwin Neher ile birlikte bana verildi Bu önceki ödül Bunsen Ödülü, Feldberg Ödülü, Spencer Ödülü, Leibniz Ödülü, Gross-Horwitz Ödülü, Louis Jeantet Ödülü ve Gairdner Ödülü Benim için en önemli ödül, önce İbrani Üniversitesi (1982) ve Harvey Ödülü (1991) Technion Magnes Ödülü, Nobel ödülü paylaştı Bu ödüller almak için ilk Alman bilim adamı olmaktan mutluluk duyuyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com