Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinema, Müzik & Online Videolar > Radyo, Sinema ve Tiyatro

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
büyük, umutlar

Büyük Umutlar

Eski 06-28-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Büyük Umutlar

Büyük Umutlar 1998 - Büyük Umutlar Filmi - Büyük Umutlar Film Konusu - Büyük Umutlar Oyuncuları - Büyük Umutlar Film Tanıtım - Nostalji Filmi Büyük Umutlar

Yönetmen Alfonso Cuarón

Yapımcı Art Linson

Senarist Mitch Glazer,Charles Dickens (Roman)

Müzik Patrick Doyle

Oyuncular Ethan Hawke,Gwyneth Paltrow,Robert De Niro

Görüntü yönetmeni Emmanuel Lubezki

Kurgu Steven Weisberg

Yapım yılı, ülkesi 1998 , Amerika Birleşik Devletleri ABD

Tür Dram,aşk

Hasılat $26,3 Milyon (1999'a kadar,ABD)

Gösterim tarihi 30 Ocak 1998 (Kanada) - 24 Nisan 1998 (Türkiye)

Diğer adlar Büyük Umutlar (Türkiye)

De grandes espérances (Fransa)

Les Grandes espérances (KAnada)

Paradiso perduto(İtalya)Grandes esperanzas(İspanya)

Große Erwartungen(Almanya)

Yapım şirketi 20th Century Fox

Dağıtım şirketi Özen Film (Türkiye Dağıtım)

Büyük Umutlar 1998 ABD yapımı romantik dramatik filmdirÖzgün adı Great Expectations dır Charles Dickens 'in 1861 yılında yazdığı aynı adlı romanının çağdaş bir uyarlamasıdırUyarlama senaryo Mitch Glazer 'e aittirFilmi Alfonso Cuarón yönetmiş, önemli rollerinde Ethan Hawke , Gwyneth Paltrow , Robert De Niro , Hank Azaria ve Anne Bancroft oynamışlardırFakir bir ressamın çocukluk aşkı olan zengin,kibirli,ulaşılmaz bir kadının sevgisini kazanmak için yaptığı çabalarının hikâyesini anlatır

Florida 'da bir balıkçı kasabasında kızkardeşi ve onun erkek arkadaşı ile yaşayan 8 yaşındaki öksüz Finnegan Bell (Jeremy James Kissner) günlerini resim yaparak ve kasabanın zengini Bayan Dinsmoor (Anne Bancroft) 'un yeğeni Estella (Raquel Beaudene) ile oynayarak geçirirDuygusal olarak yaralı bir insan olan Bayan Dinsmoor yeğeni Estella'yı erkeklere karşı zor ve ulaşılmaz bir kadın olarak şekillendirmeyi kafasına koymuşturBir gün Finnegan hapishaneden kaçmış zincirli bir mahkuma (Robert De Niro) yardım ederAradan 10 yıl geçerŞimdi zaman 1990 'lardır ve yer New York 'turFinn (Ethan Hawke) ve Estella (Gwyneth Paltrow) artık büyümüşlerdirFinnegan eski aşkını tekrar kazanmak için giriştiği çabada önce hayal kırıklığına uğrar ve ressamlığı bırakarak inzivaya çekilirBu sırada ortaya çıkan esrarengiz bir "hami" nin yardımı rüyalarının gerçek olmasında yardımcı olacaktır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com