Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
1943, fırtına, ibrahim

İbrahim Fırtına ( 1943)

Eski 07-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İbrahim Fırtına ( 1943)

Orgeneral H Ibrahim Fırtına, 01 Ocak 1943 Tarihinde Ordu'da Doğmuştur Ilkokulu 1953 Yılında, Ortaokulu 1956 Yılında Ordu'da Tamamlayarak, 1960 Yılında Ordu Lisesinden Mezun Olmuş Ve 30 Ağustos 1962 Tarihinde Hava Harp Okulunu Bitirerek Asteğmen Olmuştur

10 Haziran 1964 Tarihinde Pilot Eğitimini Tamamlayarak 5 Nci Ana Jet üs Klığı 143 Ncü Filo Klığına Av önleme Pilotu Olarak Atanmışlardır

1972 Yılında Hava Harp Akademisinden Mezun Olmuş Ve 9 Ncu Ana Jet üs Klığı 192 Nci Filo Klığına Taktik Av Pilotu Olarak Atanmış Ve 1974-1975 Yılları Arasında Aynı Filoda Eğitim Subayı Olarak Göreve Devam Etmişlerdir

Takiben Hava Harp Akademisi öğretim üyeliği, 8 Nci Ana Jet üs Klığı 184 Ncü Flklığı, Bonn/almanya Askeri Ataşeliği, Hvkklığı Eğtdbşklığı Mesglşkursşmdlüğü, 4 Ncü Ana Jet üs Klığı Harekat Klığı Görevlerinde Bulunmuş Ve 30 Ağustos 1989 Tarihinde Tuğgeneralliğe Terfi Ederek 4 Ncü Ana Jet üs Komutanı Olmuşlardır

1991 Yılında Washıngton Türk Silahlı Kuvvetler Ataşeliğine, 30 Ağustos 1993 Tarihinde Tümgeneralliğe Terfi Ederek Hvkklığı Lojistik Bşklığına, 1996 Yılında 1 Nci Takhvkvkyrdclığı Görevlerine Atanmışlar Ve 30 Ağustos 1997 Tarihinde Korgeneralliğe Terfi Etmişlerdir

1997 Yılında Atandıkları Harp Akademileri Komutan Yardımcılığı Görevinden, 1999 Yılında 1 Nci Takhvkv Ve Nato Güney Bölgesi 6 Ncı Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi Komutanlığına Atanmışlar Ve 30 Ağustos 2001 Tarihinde Orgeneralliğe Terfi Ederek Harp Akademileri Komutanlığına, 27 Ağustos 2003 Tarihinde De Hava Kuvvetleri Komutanlığına Atanmışlardır

Orgeneral H Ibrahim Fırtına, Melahat Fırtına Ile Evli Olup, Iki çocuk Babasıdır

Ingilizce Bilmektedir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com