Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
evet, hayata, şanal

Hayata Evet - R. Şanal

Eski 08-19-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hayata Evet - R. Şanal

Hayata Evet kitap tanıtımı - Hayata Evet kitap özeti

Kitabın künyesi

Hayata Evet
R Şanal

Ladybirds

» Kişisel Gelişim

Fiyatı : 17,50 TL

Mayıs 2010, ISBN: 9786056077548

Kitap hakkında

* Bu kitapta 1977- 2000 yılları arasında yazdığım yazıların bir kısmını bir araya getirdik

* Yirmili yaşlarımda cebimde saman kâğıtlarından kesilmiş küçük kâğıtlar dolaştırırdım

* Atlardım Bakırköy’den minibüslere doğru Aksaray Gazete okur, kitap okurdum bir kahvehanede Bu arada cebimden o kâğıtları çıkarıp bazı şeyler yazardım

* Bazen gider Beyazıt kütüphanesinde açar, Spinoza’nın Etikası’nı okurdum satır satır

* Sonra bu yazı yazma işini profesyonel bir mesleğe dönüştürdüm Bir yandan bir dergide sekreterlik görevini yürütürken, bir yandan da hep yazı yazdım

*Cağaloğlu, Unkapanı ve Karaköy üçgeninde yürürken, derginin basıldığı matbaa, derginin deposu ve eve yolculuk için bineceğim vapura yürürken planlardım yazılarımı

*Aslında bütün bu işler kendini tanımaya çalışma işinin bir parçası imiş meğer

*Ve ben bu işe hala devam ediyorum Bilmekten çok olmaya, değişmekten çok öze ulaşmaya yönelik bir çalışma

*Yıllar sonra bu yazılar elime geçtiğinde gördüğüm gibi şimdi düşündüğüm, söylediğim şeylerin birçoğunu ta o zamandan hazırlamışım Halı dokur gibi ilmek ilmek örmüşüm düşünce dünyamı

* Şimdi düşünüyorum da “ ne güzel günlermiş o günler! ” diyorum

*Hadi birlikte yolculuğa çıkalım sizinle!

Kitap kapağı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com