Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ettiniz, fark

Fark Ettiniz Mi ?

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Fark Ettiniz Mi ?

evet,başlıktada sordum fark ettiniz mi?küçükken(8-9 yaş)yaşadığımız anılarımız(kendimden biliyorum)hiç kaybolmuyorve ne zaman özel bir koku(beyaz hacı şakir gibi)gelse burnumuza,aklımıza bu kokuyu bir yerden hatırlıyorum nerden acaba?gibi gibi sorunsallar takılır,neden çocukluğumuzdaki gibi coşkulu(veya başka,yüksek oranda olsun yeter)hissedemeyiz?bunu bugüne kadar bilmiyordumderken wishdropper'ın farkındalık yazısını okudumdiyordu ki,çocuklar 10 yaşlarına kadar düşünmek denilen o hastalığa yakalanmazlarbirden dank etti çaktım köfteyi!nedeni buymuşeğer farkında olursak daha yüksek hissederiz

sonuç(şimdi geldi aklıma):düşünmezsek farkında oluruz,zaten ilgilendiğimiz şeye herşeyimizle bakarızo yüzdden düşünmeyelimçocukluğumuzdaki gibi hissedebiliriz!

edit:şimdi, yoktu öyle hislerim ne biçim şey diyenler anılarını gözden geçirsin

bunu anlayanlar yorum yazsın(anlamadım diye yazmayın )

Alıntı Yaparak Cevapla

Fark Ettiniz Mi ?

Eski 08-20-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Fark Ettiniz Mi ?

Çünkü çocukken çok uzun bir geçmişimiz yoktur ya da geleceği düşünmek için de çok erkendir,çocukken geçmiş ve gelecek yokturOyun oynuyorsak oyuna odaklanıyorduk,çikolata yerken sadece çikolata yiyordukAklımzda hiçbir şey yokSadece eylemlerimiz ve hissettiklerimiz var,ben ne demek istediğini çok iyi anladımO anları çok net hatırlayabiliyoruz çünkü varolduğumuz anlar,şimdiyi yaşadığımız anlardırAnılarınıza dikkat edin bir şeyi gerçekten o anda hissederek başak birşeyi düşünmeden yaptıysanız o anı çok canlı hatırlarsınızÖrnek bir arkadaşınızla buluştunuz,eğer o anda sadece arkadaşınıza ve konuşmalarınıza,seslere,mekana odaklanırsınız, herşeyi bütünüyle algıladıysanız yıllar geçse de oradaki en küçük ayrıntıyı bile hatırlarsınız çünkü varolduğunuz anlar o zamanÜzerinden yıllar geçse de canlı canlı yaşıyormuşçasına hatırlanır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com