Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ankara, bilgi, fakültesi, iletişim, kısa, tarihçe, üniversitesi

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Tarihçe Ve Kısa Bilgi

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Tarihçe Ve Kısa Bilgi

Tarihçe ve Kısa Bilgi
İletişim Fakültesi, 1965 yılında UNESCO'nun ve Gazeteciler Cemiyeti'nin katkılarıyla Basın Yayın Yüksek Okulu olarak kurulmuştur Türkiye'de basın yayın alanında dört yıllık eğitim veren üniversite düzeyindeki ilk kurum olan bu okul, 1992 yılında İletişim Fakültesi'ne dönüştürülmüştür Fakültenin kayıtlı öğrenci sayısı 1200'dür ve her yıl yaklaşık 150 öğrenci mezun olmaktadır Fakültenin akademik kadrosu, iletişim alanının çeşitli yönleriyle ilgilenen 70 kişiden oluşmaktadır
Türkiye'de iletişimle ilgili akademik çalışmalara her dönemde öncülük eden okul, medya kuruluşlarına kazandırdığı mezunlarının yanı sıra yürüttüğü yüksek lisans ve doktora programlarıyla diğer iletişim fakültelerinin öğretim elemanı ihtiyacını da karşılamaktadır
İletişim Fakültesi, üç bölümü barındırmaktadır: Gazetecilik, Radyo Televizyon Sinema, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Üniversite sınavında yapılan bölüm tercihini, fakülteye girdikten sonra değiştirme imkanı yoktur Ancak, diğer bölümlerden ders alınması mümkündür
2001-2002 eğitim yılından itibaren her üç bölümde de yeni ders programları uygulamaya konmuştur Yeni programlar, daha esnek bir formasyonu ve öğrencinin çeşitli ilgi alanlarında yoğunlaşabilmesini amaçlamaktadır Fakültede uygulamalı dersler için çeşitli atölye ve stüdyolar kurulmuştur Radyo stüdyosu, kısa film ve belgesel atölyesi, fotoğraf atölyesi ve reklam atölyesinin yanı sıra, iki sinema salonu ve bilgisayar laboratuarı bunların arasında sayılabilir Ayrıca, "Görünüm" öğrenci gazetesi ve Radyoİlef FM 91 radyo istasyonu gibi uygulama olanakları da bulunmaktadır Kütüphane hizmetleri de, iletişim konusunda uzmanlaşarak sürekli geliştirilmektedir

Kaynak : Wikipedia

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com