Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
eşi, varmıdır

Bir Eşi Daha Varmıdır

Eski 07-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bir Eşi Daha Varmıdır

Bir Eşi Daha Varmıdır - Neriman Otman

Bir insani seversiniz ve bazi durumlarda bircok nedenden ötürü bunu o kisiye söyleyemezsinizNedenler kisiye göre degisir

Bazen karsi taraf baskasini seviyor olabilir yada en imkansiz olani yani karsi taraf evli olabilirDaha baska nedenlerde olabilir aski itiraf etmemek icinEn kötü nedenlerden biriside,karsi tarafin hoslanabilecegi tipte,kisilikte yada sosyal sinifi farkli bir ortamda olabilirsinizTabiiki bu nedenler cogaltilabilirKisiye görede farklilik gösterirSize buna trajik bir yasam örnegi anlatayimUzun zamandir tanidigi bir arkadasina asik olan birini tanimistim yillar önce sonra aarkadasligimiz ilerledi ve bana yasadiklarini anlatirdi artik

Bende ona sormustum"dostluk nasil aska dönüsebiliyorÜstelik yeni tanidigin bir arkadasinda degil" Leyla`da bana anlatti tüm icindekileri:"Hayatin ne getirecegini yada bizden ne götürecegini hic bilemeyiz6 yillik bir arkadasima asik oldumSöylemesi bile sacma geliyor kulagaAma öyle sabah uyaninca ben Selim`e asik olmusum degil tabiikiKendim bile farkina varmayacak kadar yavas yavas olmusDuygularimi kendimce analiz ettim ve sonuca inanamadimTek emin oldugum yanlis kisiye asik oldugumduCünki Selim`i cok iyi taniyordumBana asla karsilik vermeyecektiBelkide bunu ona söyledigim andan itibaren,onu kaybedecektimBunu göze alamazdimVe ona bunu hic söylememeye karar verdimBir aski tek basina yasamak zormus evetEn kötüsü de bu degilmis,Keske en kötü aci askimi yanlis yasamak olsaydiSelim birgün okul cikisi benle konusmak istedigini söyledi ve ufak yardima ihtiyaci oldugunu geveledi durduBende nerden bilebilirimki basima gelecegi"tamam" dedim

Cikista bir yerde oturduk ve karsimda kivranmaya basladi Bende "hadi söyle"dedimBana"ben asik oldum Leyla "dediBu cümle beynimde kac kez tekrarlandi bilmiyorum ama kendimde olmasamda asik oldugunun ben olmadigimi biliyordumO günden sonra hersey daha cekilmez hale gelmeye basladiBaskasina olan askini dinledim ondan günlerceKomik olan ise ona tiyolar veriyordum sevgilisiyle mutlu olmasi benide mutlu ediyordu cünki Selim mutluydu geriside önemli degildiYinede buna nasil dayanabildigime ben bile bazen sasiyordumIcimde yasttigim ve büyüttügüm büyük bir askin varligi ile doluydum ve bunu bastiramiyordumBu beni cokta korkutuyordu Engel tanimaz bir yöne dogru gidiyordum sankiOnunla onsuz yasamk zordu ama onu baskasiyla paylasmak,bu fikir bile beni cildirtiyordu

Sizce bu askin sonu ne oldu?

Ben anlatayim sizeBu konusmadan 4 ay sonra Leyla intahar etti malesefBuna inanmam öyle zor olduki neden dedim nedenSeven bir insan hemde sevdiginin yaninda olabilmek icin bircok seye katlanan bir insan bunu neden yaparBunun dogrusunu sadece Selim`den ögrenecegimi sanarak Selim`i aradimOda bana hastanede oldugunu oraya gelmemi söyledi ve gittimIki gün önce kalp nakli oldugunu bu yüzden hastanede oldugunu anlatti biraz konustuk ve ben daha fazla dayanamadim ve Leyla neden böyle birsey yapti dedim

Bana bakti ve sanki kücük bir tebessümle Leyla burda bizimle dediben o an sandim yani ölsede artik yüregimizde yasayacak anlaminda söyledi diye düsündümBana kisaca söyle anlatti:Selim`in bir kalp rahatsizligi ortaya cikiyor aylar önce ve bunu normal olarak en yakin arkadasiyla paylasiyor nerden bilsin ki Selim olacaklariHastaligin ilerleyen evresinde Selim hastaneye yatiyor ve tedavi altina aliniyor ama bu süre zarfinda Leyla en yakin dost sifati ile hergün hastanede bazen geceleride tabiiki Selim`in kiz arkadasi da ordaDr Selim`in en yakin zamanda kalp nakli olmasi gerektigini söylüyor hayati risk ortaya cikinca Leyla önce 2 günde bir sonra 4 günde bir derken arayi iyice aciyor aradan 2 hafta gecmis ve Leyla`nin intahar haberini almisSelim`in ifadesi söyleydi"haberi aldigimda kanim dondu sanki kaskati kalmisim sadece uyandirin beni bu kabustan " demisSelim bana gögsünü tutarak "Leyla burda" dedi

Ben o an herseyi anladim ve kaninin donmasi ne demek mis onuda o an anladim adeta duyduklarimdan sonra kipirdiyamaz oldumO anki yasadigim duygu selini anlatmaya uygun kelime yok hersey karismistiisin en aci yanida Selim`in Leyla`nin intahar nedenini hic bilmemesiLeyla Hayatiyla bir kumar oynadi ve bende kazandigini düsünerek gittiBelki bunu biliyordu belki bilmiyordu ama her halükarda Selim onun sayesinde yasadigini bunun icin ona cok sey borclu oldugunu söylüyorBu muamma böyle ce kaldi ben bunun nasil bir tesadüf oldugunu yada nasil veya ne sekilde oldugunu hic anlamadim ama tek bildigim Leyla yüregini en cok vemek istedigi kisiye emanet etti ve gittiSelim suan Evli 3 cocugu var ve kizinin adini da Leyla koydu

Leyla askini saklamakla iyimi yapti,yaptigi fedakarlik gereklimiydi yada dogrumuydu,bu karari selim`i yastti ama Leyla `ya ne gösterdi yada ne getirdi bunlari sanirim herkez kendi mantiginca ve kalbinin sesine uyarak cevaplarLeyla`nin yaptigini kac seviyorum diyen yapabilir yada yapar? O hayatini bosa feda etmis olabilirmi neticede Selim hic ögrenmedi onun sevdasini

Neriman Otman

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com