Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > İç Anadolu Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ankara, bilgileri, etimesgut, gerim, ilhan, ilköğretim, okulu

İlhan Gerim İlköğretim Okulu Bilgileri Etimesgut Ankara

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İlhan Gerim İlköğretim Okulu Bilgileri Etimesgut Ankara

Ankara'daki İlköğretim Okulları Hakkında - Ankara Etimesgut'taki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - İlhan Gerim İlköğretim Okulu Tanıtımı - İlhan Gerim İlköğretim Okulu Resimleri - İlhan Gerim İlköğretim Okulu Hakkında

Üç derslikten oluşan Eryaman İlkokulu köy halkının işbirliği ile yapılmıştır (1937)
Okul bahçesine öğretmen lojmanı ve öğrenci tuvaleti eklenmiş, bahçe etrafıda taş duvala çevrilmiştir
Zamanla yıpranan ve yer yer yıkılan bina 1980 yılında hayırsever iş adamı İlhan Gerim tarafından yeniden yaptırılmıştır
Üç derslik, müdür odası, öğretmenler odası, arşiv olmak üzere dört bölüden oluşan yeni bina, eski binanın yerine inşa edilmiştir
6101981’de eğitim-öğretime başlayan yeni binanın donatım malzemeleri, ders araçlar-gereçleri İlhan Gerim tarafından karşılanmıştır
1981 yılında okulun adı İlhan Gerim İlkokulu olarak değiştirilmiştir
1997-1998 eğitim-öğretim yılında sekiz yıllık zorunlu ilköğretim uygulaması çerçevesinde Eryaman Mahallesinde eğitim-öğretim veren İlhan Gerim İlkokulu ile Eryaman Ortaokulu birleşerek İlhan Gerim İlköğretim Okulu adını almıştır
Hayırsever iş adamı İlhan Gerim’den mevcut İlhan Gerim İlkokulu bahçesine beş derslikli ek bir bina yaptırma teklifi gelmesi üzerine, okulun adı İlhan Gerim İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir
Ek bina tamamlanıncaya kadar (1997-1998 eğitimi yılı boyunca) 1,2,3,4,5 sınıf öğrencileri İlhan Gerim İlköğretim Okulunda, 6,7,8 sınıf öğrencileri ise Eryaman Ortaokulu binasında eğitime devam etmişlerdir

1998-1999 eğitim-öğretim yılında da sekiz derslik, üç idare, öğretmenler odası, bir arşiv, bir hizmetli odasından oluşan yeni binada eğitim-öğretime başlanmıştır

İlhan Gerim İlköğretim Okulu Ankara Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Llhan Gerim İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Llhan Gerim İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Llhan Gerim İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Llhan Gerim İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: LLHAN GERİM İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Eryaman Mahallesi No/20

Telefon Numarası: 3122820140

Faks Numarası: 3122820137

E-mail Adresi: Bilgi Yok

Web Adresi: İlhan Gerim İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com