Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
annemden, ederdim, nefret

Annemden Nefret Ederdim...

Eski 08-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Annemden Nefret Ederdim...

Bir uzakdoğu hikayesi;

Annem den nefret ederdimÇünki sadece bir gözü vardıAilemizi geçindirmek için okulda aşcılık yapıyordu Birgün okuldayken arkadaşlarımın yanında bana "Merhaba" dedi annem Yerin dibine girmiştimbunu bana nasıl yapabilirdiOnu görmezden geldmOna nefretle bakıp ondan kaçtım Ertesi gün okulda bir arkadaşım dedi ki "E senin annenin bi gözü var" o an yerin dibine girmek istedim ve annemin ortadan kaybolmasını istedim ve ona; "Beni gülünç duruma düşüreceğine ölse daha iyi" dedimArkadaşım karşılık vermedi Dediklerim hakkında bir an bile durup düşünmedim çünkü ona çok sinirliydimOnun duyguları beni ilgilendirmiyodu Onu evde istemiyordumÇok çalıştım ve Singapur'a okumaya gittim Evlendim,kendi evimi aldım,çocuklarım oldu,çok memnundum hayatımdan Birgün annem ziyarete gelmiştiKaç yıldır beni görmüyordu ve torunlarını tanımamıştıKapıda çocuklarım ona güldülerOna "Evime gelip çocuklarımı korkutuyorsun hemen burdan git" dedim Annem sessizce "Kusura bakmayın yanlış adrese gelmişim galiba" dedi ve gitti Birgün mezunlar toplantısı için okuldan mektup aldım Eşime "iş toplantısına gidiyorum" deyip gittim Toplantıdan sonra sırf merak için eski evime gittimKomşularım bana annemin öldüğünü söyleyip bana verilmesi için annemin bıraktığı mektubu verdiler Mektubu açıp okumaya başladım Ey sevgili oğlum Herzaman seni düşündümSingapur'a gelip çocuklarını korkuttuğum üzgünümMezunlar gününe geleceğin için çok sevindim ama seni görmek için yataktan kalkabilirmiyim bilmiyorumsen büyürken sürekli utanç kaynağı olduğum için üzgünüm Biliyor musun, sen küçükken bir trafik kazası geçirmiştin ve gözünün birini kaybetmiştinBir anne olarak senin tek gözle büyümene razı olamazdımSana gözümün tekini verdim O gözle benim yerime görüyorsun diye seninle o kadar çok gurur duyuyordum ki
Bütün sevgimle Annen
ALINTIDIR

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com