Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çalışmaları, engelleme, erozyon

Erozyon Engelleme Çalışmaları

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Erozyon Engelleme Çalışmaları nelerdir

Erezyon Engelleme Çalışmaları

Erozyon Engelleme Çalışmaları hakkında bilgi

Yurdumuzda erozyonla mücadele konusunda çeşitli devlet kuruluşlarının yanı sıra dernek ve vakıflar da çalışmalar sürdürmektedir Bu kuruluşlar içerisinde erozyonla ilgili en etkili çalışmayı Türkiye Eroz*yonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) yürütmektedir Bu vakfın kuruluş amacı ulusumuza toprak erozyonunun sonuçlarını ve ülkemizin çöl olma tehlikesini anlatmak erozyonu önleme çalışmalarına destek sağlamaktır TEMA kamuoyunu erozyon tehlikesi konusun*da bilgilendirmek için çeşitli çalışmalar yürütmek*tedir Bunun yanı sıra erozyonu önleme çalışmalarına da etkin olarak katılmaktadır TEMA bu amaçla yurdun çeşitli yerlerinde ağaçlandırma ve meraların iyileştirilmesi çalışmalarını sürdürmektedir

TEMA Vakfının yanı sıra amaçları arasında erozyonla mücadelenin bulunduğu ulusal ve uluslar arası sivil kuruluşlar da vardır Yeşil barış anlamına gelen Greenpeace (Grinpis) adındaki örgüt ve Doğal Hayatı Koruma Vak*fı yurdumuzun dışında dünyada da çalışmalarını sürdüren kuruluşlardır ÇEKUL (Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma Vakfı) ise bu konuda yurt içinde faaliyet gösteren sivil kuruluşlarımızdan biridir

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-21-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

erezyon engelleme çalışmaları

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-21-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

bence harika bir site bana çok faydası oldu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com