Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adiller, ali, ilköğretim, okulu, sarıveliler, yıldız, öğretmen, şehit

Adiller Şehit Öğretmen Ali Yıldız İlköğretim Okulu Sarıveliler

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Adiller Şehit Öğretmen Ali Yıldız İlköğretim Okulu Sarıveliler

Adiller Şehit Öğretmen Ali Yıldız İlköğretim Okulu Hakkında - Adiller Şehit Öğretmen Ali Yıldız İlköğretim Okulu Tanıtım - Adiller Şehit Öğretmen Ali Yıldız İlköğretim Okulu Resimleri - Adiller Şehit Öğretmen Ali Yıldız İlköğretim Okulu İletişim

1985 yılında 5 derslikli yeni bir bina ek olarak yapılarak dönemin Konya valisi Kemal KATITAŞ tarafından hizmete açılmıştır 17/11/1994 tarihine kadar okulun ismi Adiller İlkokulu iken köyümüz nüfusuna kayıtlı ve köyümüzde vekil öğretmen olarak çalışmış, daha sonra Mardin İli Savur ilçesi Başkavak Köyü İlkokulunda görev yaparken 05/11/1994 tarihinde PKK teröristleri tarafından şehit edilen öğretmen Ali YILDIZ’ın ismi ad verme yönetmeliğinin 9 maddesinin (d ) bendi gereği İl Milli Eğitim Danışma Kurulu’nun 11/11/1994 gün ve 94/9 sayılı kararı ve Valilik onayı ile Adiller Köyü Şehit Öğretmen Ali Yıldız İlköğretim Okulu olarak verilmiştir

1999 yılında ilk yapılan eski okul binası yıkılarak yerine 10 derslikli yeni bir okul binası yapılmış olup, 13/09/1999 tarihinde eğitim-öğretime açılmış halen bu binada eğitim-öğretime devam edilmektedir

Okulumuz 1 anasınıfı, 5 sınıf birinci kademe, 4 şube ikinci kademe, 1 BTS olarak eğitim- öğretime devam etmektedir

İletişim bilgilerimiz
Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ADİLLER ŞEHİT ÖĞRETMEN ALİ YILDIZ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Adiller Köyü ŞÖğrtAYİÖO-Sarıveliler -Karaman

Telefon Numarası: 3384412871

Web Adresi: http://okulwebmebgovtr/70/06/582844/indexhtml

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com