Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çeşme, ildırı, ilköğretim, izmir, okulu

İldırı İlköğretim Okulu Çeşme İzmir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İldırı İlköğretim Okulu Çeşme İzmir

Ildırı İlköğretim Okulu Hakkında - Ildırı İlköğretim Okulu Tanıtım - Ildırı İlköğretim Okulu Resimleri - Ildırı İlköğretim Okulu İletişim

Ildırı İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Köy halkı 28091924 tarihinde Yunanistan’ın Selanik şehrinden Çeşme’ye, oradan da Ildırı Köyü’ne nakledilmiştir 1928 Yılı sonunda İzmir İl Sağlık Müdürlüğü sıtma salgını nedeniyle köyü 1936 yılına kadar iskâna kapatmıştır 1936 Yılında tekrar iskâna açıldığında köy halkı geri dönmüş ancak 1955 yılına kadar okulsuz kalmıştır
Okul, ilk defa 01111955 tarihinde bir köy evinin odasında eğitim-öğretime başlamıştır Halen kullanılmakta olan binaya 1958 yılında taşınmıştır

Ildırı İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi : Çeşme
Okul Adresi : Ildırı Çeşme İzmir
Okul Telefonu : 0 232 7251224
Okul Faks : 0 232 7251224
Okul Web Sitesi : http://wwwcesmeildirimebk12tr/
Okul E-Mail : 637102@mebk12tr
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Ulaşım Bilgileri:
Lojman Durumu : Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Ildırı İlköğretim Okulu Resimleri :

biz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com