Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Sinsi Eğlence > Bir Tutam Hikaye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çalınan, rüyalar

Çalınan Rüyalar .

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çalınan Rüyalar .

ÇALINAN RÜYALAR

Sınıf öğretmeni, çocukların uykuları üzerine bir araştırma yapıyordu Rüya görmenin insan ruhunu ne kadar rahatlattığını ve onlar için ne kadar gerekli olduğunu belirttikten sonra:
–Söyleyin bakalım! dedi Bu gece ne gördünüz?
Çocuklar, tek tek el kaldırarak rüyalarını anlatmaya başladılar O haftaki rüyaların bir çoğu, üç gün önce meydana gelen bir uçak kazası ile ilgiliydi Bir de, cinnet geçiren bir emeklinin, karısı ve çocuklarını yol ortasında bıçaklaması ile
Öğretmen, arka sıralarda oturan bir öğrencinin el kaldırmadığını görünce, ona doğru yaklaşıp:
–Hayrola arkadaş! diye sordu Yoksa sen hiç rüya görmüyor musun?
Küçük çocuk, yanakları pembeleşirken:
–Elbette görüyorum! diye gülümsedi Ama benim rüyalarım çok farklı
–O zaman, gördüğünü anlat! dedi öğretmen Aynı şeyleri görmen gerekmiyor
Küçük çocuk:
–Ben, dedemle birlikte gittiğim balık avını gördüm! dedi Köyümüze yakın olan derede idik Ve koca bir balık tutarak eve götürdük
Öğretmen, yaptığı çalışmayı, bir sonraki dersinde de sürdürdü O hafta görülen rüyaların büyük bir çoğunluğunda, petrol zengini bir ülkenin bombalanması sırasında ölen yüzlerce çocuk vardıDiğer rüyalar ise, meşhur bir şarkıcının ayağından vurulması ve iş adamlarından birinin kaçırılması ile ilgiliydi
Öğretmen, arka sıradaki öğrencinin bu sefer de el kaldırmadığını görerek yanına gitti ve ona ne rüya gördüğünü sordu
Küçük çocuk, dışarıdaki karlı dağlara bakıp:
–Geçen hafta bir çok kuzumuz doğdu! dedi Rüyamda onları, dağın yamacındaki pınara götürmüştüm Bu arada çiçeklerle konuşup, gökyüzündeki kuşlarla yarıştım Onlar gibi uçuyordum havada
Öğretmen, araştırmasını biraz derinleştirdiğinde, çocuğun diğer kardeşlerinin de aynı türde rüyalar gördüğünü öğrendi Hatta dedesi bile, onlar gibiydi
Sonunda merak edip:
–Hep bu türden rüyaları görmeniz çok harika! dedi Sanki birer film gibi her biri Yoksa bunun için bir formül mü var?
Küçük çocuk:
–Bilmiyorum öğretmenim! diye gülümsedi Televizyon alamayacak kadar fakir olduğumuz için, Allah bize bu filmleri gösteriyor olmalı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com