Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Türkiye > Ege Bölgesi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgileri, domaniç, ilköğretim, ilıcaksu, kütahya, okulu

İlıcaksu İlköğretim Okulu Bilgileri Domaniç Kütahya

Eski 08-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İlıcaksu İlköğretim Okulu Bilgileri Domaniç Kütahya

Ilıcaksu İlköğretim Okulu Hakkında - Ilıcaksu İlköğretim Okulu Tanıtım - Ilıcaksu İlköğretim Okulu Resimleri - Ilıcaksu İlköğretim Okulu İletişim

Ilıcaksu İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Köyümüz Ilıcaksu’da eğitim, Büyük Önder Atatürk’ün 24 Kasım 1928 tarihinde Başöğretmen sıfatıyla yurdumuzda başlatmış olduğu Türk Alfabesi ile okuma yazma seferberliği döneminde başlamıştır O yıl köyümüzde din görevlisi olarak bulunan Mehmet Ali Bey Bursa İlinde açılan okuma ve yeni harflerle eğitim kursuna katılmış ve tekrar köyümüze dönerek,köy odasında (Köy meydanındaki tarihi bina) geçici olarak öğretime başlamıştırEğitim ve öğretimin ilk temelleri yurdumuzda olduğu gibi 1928 yılında atılmıştırÖğretim çağında bulunan 30 kadar öğrenci o yıl öğretime başlamıştırMehmet Ali Bey’de köyümüzde ilk görev alan öğretmen olmuştur

Daha sonra 1929 yılında köy meydanına köy ilkokulu yapılmıştırYapılan bu okula köyümüzün adı olan Ilcaksu Köyü İlköğretim Okulu adı verilmiştir

Zamanın gereği okulumuz öğretime üç yıl olarak başlamış,üç yılı başarıyla bitirenlere diplomaları verilmiştirBu öğretime 1945 yılına kadar devam edilmiş,Türkiye genelinde ilkokullar beş yıla çıkınca okulumuzda beş yıllık eğitime geçmiştir15051947 yılında ilk olarak 4 kişi mezun vermiştir1929 yılında köy meydanına yapılan bu okul artık ihtiyaca cevap verememiştir

Bu gün içinde eğitim ve öğretimin devam ettiği bina 1962 yılında 2 derslik olarak devletimiz tarafından yaptırılmıştırÖğrenci sayısının fazla olması nedeniyle,1976 yılında köy halkının da katkılarıyla bir derslik daha ilave edilmiştir Okulumuz birleştirilmiş sınıflı olarak eğitim öğretime devam etmektedir

Ilıcaksu İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Domaniç
Okulun Telefonu: 274 677 20 98
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: Çukurca Beldesi Ilıcaksu Mah
Okulun Web Adresi: http://ilicaksuioomebk12tr/
Okulun E-Posta Adresi: ILICAKSU_43@hotmailcom
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Ilıcaksu İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberibiz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com