Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
acımasız, eylem, köylüden

Köylüden 'Acımasız' Eylem...

Eski 11-07-2007   #1
yosun_26

Köylüden 'Acımasız' Eylem...

MALATYA'nın Pütürge İlçesi’ne bağlı Çengelli Köyü'nde İbrahim İnce, proje kapsamında bakımını üstlendiği, ancak süresi dolmasına rağmen masraflarını alamadığı gerekçesiyle 25 sığırı ağaca bağlayarak Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nı protesto etti
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın kooperatifler aracılığıyla uygulumaya koyduğu ‘Sözleşmeli besi sığırı yetiştiriciği’ projesi kapsamında, Pötürge İlçesi'ne bağlı Çengelli Köyü'nde oturan İbrahim İnce'ye, 6 ay süreyle masrafları karşılanmak koşuluyla 30 büyükbaş hayvan verildi İnce, uygulama süresinin bir ayı geçmesine rağmen yaptığı masraflar karşılığı bugüne kadar kendisine tek kuruş ödenmediğini söyledi Sığırlardan 5'inin hastalıktan telef olduğunu belirten İbrahim İnce, yem alacak parası kalmadığı için 25 sığırı dağda ağaçlara bağladığını söyledi
Verilen sözlerin yerine getirilmemesinden yakınan İnce, “Ben proje kapsamında 30 adet sığır aldım Bana, bu sığırların veterinerlik hizmetleri dahil tüm ihtiyaçlarının karşılanacağını söylendi 6 ay bu sığırlara bakacaktım ve daha sonra gelip benden alacaklardı Bu süre zarfında ne yem, ne de veterinerlik hizmeti verilmedi Ben kendi cebimden 7 milyar lira veterinerlere para ödedim Tarım Kredi Kooperatifi ile sözleşmemiz 6 ayı kapsamasına rağmen 7 ay oldu 1 aydır benim yem alacak param yok Kendilerine söyledim kimse benimle ilgilenmedi ‘Bana satım’ dedim satmadılar, ‘Gelip alın’ dedim, almadılar Ben ne yapayım'' dedi
Olayın duyulması üzerine köyü gelen Pötürge Kaymakamı Mustafa Irak da, hayvan üreticisi İbrahim İnce'yi ikna edemedi Tarım Kredi Kooperatifi Bölge Müdürü Ahmet Poyraz'da, sözleşmenin 6 aylık olBakım masraflarını alamayınca, 25 sığırı ağaca bağladı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com