Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Bayanlara Özel > Bebek & Çocuk

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çocukla, tatil

El Kadar Çocukla Tatil...

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

El Kadar Çocukla Tatil...

El kadar çocukla tatil
Herkes ilk duyduğunda aynı tepkiyi verdi: â??El kadar çocukla tatile mi çıkılır?â? Çıktık da geldik bile!

Ben her bahar ruhumu şımartırım Bazen birkaç günlük kaçamak, bazen de uzun soluklu bir tatille tazelenir, sonra kaldığım yerden devam ederim hayata Anne karnındaki seyahatlerini anımsar gibisin Evet, şimdi seninle birlikte çıkacağımız yeni maceralar var önümüzdeâ?¦

Ve işte ilki: Henüz sen 48 günlükken çıktığımız ilk yolculuğun ve ilk tatilin Yaklaşık 1 ay önce planladığımız bu tatilin en enteresan yanı, benim de bebekliğimde ilk gittiğim yer olması Sevgili babaannen ve deden ile yaptığımız bir sohbette aniden gelişen bu tatil, ikimiz için de güzel bir deneyim olacaktı Baban bize eşlik edemeyecekti ve bu tatil senden ilk ayrılığı olacaktıâ?¦

Önce senin eşyalarını hazırladım; bezlerin, renkli patiklerin, minik eldivenlerin, kadife tulumlarınâ?¦ Neredeyse tüm dolabını yanıma almıştım ama eşyaların o kadar minikti ki, valizde hiç yer kaplamıyordu Ertesi sabah erkenden yola çıktık Baban, kokunu içine çekti ve gözleri dolarak seni bana emanet etti Aslında içi rahattı, çünkü yanımızda babaannen ve deden vardı Ve rotamız Bursa İnegöl Oylat Kaplıcaları

Kaplıca tatili yapmayalı yıllar olmuştu Hatırlıyorum da, her yıl sonbaharda, annem ve babamla Bursa ya giderdik Daha bebekken beni götürmüşler, fotoğraflarım bile var Sudan hiç çıkmak istemezdim; o sıcak suyla dolu havuzda yüzer, havuzun etrafındaki kurnalarda yıkanır, üstüne bir de gazoz içerdim Bir de kedim vardı orada; adını unuttum ama bakışlarını hiç unutmam Bembeyazdı, İstanbul a döneceğimizi anlar gibi ağlamaklı bakardı yüzüme ya da ben öyle sanırdım

Turun en minik yolcusu sendin Yolculuğumuz boyunca uyudun, ağlayıp kimseyi rahatsız etmedin Seni görenler, â??Aaa otobüste bebek varmış, hiç duymadık sesiniâ? diyerek, beni mutlu ettiler

Orman manzaralı odamızda, keyfimize diyecek yoktu Banyoya ineceğimiz zaman seni babaannene ya da dedene teslim ediyorduk Ne de olsa onlarla sohbet etmeye bayılıyordun Ecem le yalnız takılmaya öyle alıştık ki, tatilin son gecesinde seni odaya bile almadık! Babaannen ve dedenin ortasında mışıl mışıl uyudun Bu tatil sayesinde, kışın tüm rehavetini üstümüzden attık Önce kese, ardından masaj, üzerine 1 bardak soğuk gazoz; işte tüm tatilin özeti

Öncelikle beni hiç üzmediğin ve tatilimize keyif kattığın için sana; adeta 2 genç kız gibi baş başa tatil yapmamızı sağlayan sevgili babaannen ve dedene; yardımcı anne, canım kız kardeşim Ecem e, tatil boyunca sana sevgi ve ilgi gösteren Selma, Sebahat, Nurdan ve Şirin Abla ya ve tabii ki senin özlemine katlanan babana çok teşekkür ediyorum Hani derler ya â??elimi sıcak sudan, soğuk suya sokmadımâ?, tam da öyle bir tatildi

Kaynak: Bebek

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com