Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Ekonomi / İktisat / İşletme

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
akaryakıt, indirimi, yapıldı, ürünlerinde, ötv

Bazı Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV İndirimi Yapıldı.

Eski 05-21-2012   #1
Şengül Şirin

Bazı Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV İndirimi Yapıldı.

Bazı Akaryakıt Ürünlerinde ÖTV İndirimi Yapıldı

Numara : 65

Tarih : 18052012

VERGİ SİRKÜLERİ
NO: 2012/65

KONU: Bazı Akaryakıt ürünlerinde ÖTV İndirimi Yapıldı

18 Mayıs 2012 tarihli ve 28296 sayılı Resmi Gazete'de 2012/3172 sayılı "4760 Sayılı Özel Tüketim Vergisi Kanununa Ekli (I) Sayılı Listenin (A) ve (B) Cetvellerinde Yer Alan Bazı Mallarda Uygulanan Özel Tüketim Vergisi Tutarlarına İlişkin Karar" yayımlandı
Bu Karar ile özetle, Özel Tüketim Vergisi Kanununa ekli (I) sayılı listenin;
  • (A) cetvelinde yer alan litre başına ÖTV tutarı; kurşunsuz 95 oktan benzinde 1,8915’den 1,8765’e, kurşunsuz 98 oktan benzinde 2,0135’ten 1,9985’e, Motorin ve Kırsal mototrinde 1,3045’ten 1,2945’e, deniz motorininde 1,2345’ten 1,2245’e
  • (B) cetvelinde yer alan litre başına ÖTV tutarı; Benzol (Benzen), Toluol (Toluen), Solvent nafta, White spirit, Hekzan, Heptan, Pentan, Mineral yağlar veya mineral yağlar gibi aynı amaçla kullanılan diğer sıvı yağlar için diğer müstahzar katkılarda 2,0135’ten 1,9985’e
indirilmiştir

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com