Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
belirleme, bilgi, hakkında, kısa, sbs, seviye, sınavı

Seviye Belirleme Sınavı Sbs Hakkında Kısa Bilgi

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Seviye Belirleme Sınavı Sbs Hakkında Kısa Bilgi

Seviye Belirleme Sınavı SBS Hakkında Kısa Bilgi

Seviye Belirleme Sınavı (SBS), ilköğretimin 6, 7 ve 8’inci sınıflarında; görsel sanatlar, teknoloji ve tasarım, müzik, beden eğitimi, rehberlik/sosyal etkinlikler dersleri dışındaki zorunlu derslerin öğretim programlarından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ders yılı sonunda yapılan merkezî sistem sınavlarıdır Öğrencilerin bu sınava girmeleri zorunlu değildir Öğrencilerin bu 3 sınavdan alacağı puanların ortalamasına göre lise girişleri yapılacaktır

2008 yılında SBS'ye 7sınıf olarak giren öğrencilerin bu yılki puanının %40'ı,2009'da girecekleri sınavın sınıf puanının %60'ı alınacaktırFakat bu öğrenciler dışında kalan öğrencilerin 6sınıftaki OGES puanının %25'i,7sınıftaki OGES puanının %35'i,8sınıftaki OGES puanının %40'ı alınacaktır OGES Puanlarının hesaplanmasında girilen SBS sınavının %70'lik,o yılki okul notları olan Yıl Sonu Başarı Puanı'nın %30'lik payı alınacaktır

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre bir velinin itirazıyla Davranış Puanları Danıştay tarafından iptal edilmiştir ve MEB tarafından yeniden düzenlenmiştirPuanlama 500 tam puan üzerinden yapılmaktadır Sınav 6 Sınıflarda 80 7Sınıflarda 90 8Sınıflarda 100 sorudur6sınıflara 90,7sınıflara 100 ve 8sınıflara 120 dakika sınav süresi verilmektedir Ancak 3 yıl uygulanan SBS sistemi 2010-2011 eğitim öğretim döneminden itibaren uygulamadan kaldırılmıştır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com