Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ankmilli, eğitim, karne, müdden, uyarısı

Ank.Milli Eğitim Müd.den Karne Uyarısı.....

Eski 01-26-2007   #1
asyaland

Ank.Milli Eğitim Müd.den Karne Uyarısı.....

ANKARA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ'NDEN KARNE UYARISI

Ankara Milli Eğitim Müdürü Murat Bey Balta, velileri, “kötü karne” getiren çocuklarını suçlamamaları konusunda uyardı

Çocukların tatilde ders çalışmaları için zorlanmaması gerektiğini vurgulayan Balta, öğretmenlerden de tatil için fazla ödev vermemelerini istedi

Balta, yaptığı açıklamada, öğrencilerin yarın karne alacağını anımsatarak, velilere ve öğretmenlere bazı uyarı ve önerilerde bulundu

Balta, karnenin çocuğun yeterliliği ve kişiliğini gösteren bir belge olmaktan çok, çocuğun okulla ilgili alması gereken sorumlulukları alıp almadığı, okul konusunda yapması gereken görevleri yerine getirip getirmediği, arkadaş ve aile ilişkileri gibi konularda velilere ipuçları verdiğini belirtti

Karne notlarıyla çocuğu yargılamanın, telafisi mümkün olmayan yaralar açabileceğine dikkati çeken Balta, velilere şu uyarı ve önerilerde bulundu:

- Kötü karne getiren çocuğunuza asla bağırmayın, suçlamayın Onu tehdit etmeyin, bağırma, dövme ve cezalandırma gibi onur kırıcı davranışlardan kesinlikle uzak durun,

- Başarı ve başarısızlık durumunda heyecanınızı fazla dışa vurmayın,

- Öncelikle karnede gördüğünüz iyi notlar üzerinde durum ve memnuniyetinizi dile getirin Kırık notlara ilişkin ifadelerinizi özenle seçin,

- Kesinlikle kıyaslama yapmayın Arkadaşının karnesinin daha başarılı olduğunu söyleyip arkadaşıyla kıyaslama yapmak son derece yanlıştır Bunun yerine bir sonraki dönem düzeltme fırsatı olduğunu söyleyin,

- Çocuğunuzu tatilde ders çalışması için zorlamayın, fakat kesinlikle ilgisiz de kalmayın Birlikte yapabileceğiniz etkinlikler planlayıp uygulayın,

- Çocuk ilköğretim 1 sınıfa gidiyorsa okuma-yazma, matematik gibi yeni öğrenmeye başladığı konuları ara verildiğinde unutabilir Zaman zaman bunların tekrar edilmesinde fayda vardır,

- Çocuğunuzun televizyonu çok izlemesine, bilgisayarda saatlerce oynamasına ve internette sürekli vakit geçirmesine izin vermeyin Yerine alternatif etkinlikler bulun

Öğretmenlerin de öğrencilere tatil için fazla ödev vermemelerini isteyen Balta, öğrencilerin tatilde öncelikle dinlenmelerini, aileleriyle birlikte sosyal ve kültürel etkinliklere katılmalarını ve bol bol okumalarını önerdi

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com