Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bin, eczane, felç, oldu

24 Bin Eczane Felç Oldu

Eski 08-13-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

24 Bin Eczane Felç Oldu

24 bin eczane felç oldu

Medula sistemi çöktü hastalar eczane kapısında ilaçsız kaldı

Öznur KARSLI / VATAN HABER MERKEZİ

“ECZANELERDE yangın var” Açıklamayı yapan Türk Eczacıları Birliği Sosyal Güvenlik Kurumu eczanelerde ilaca ulaşımı sağlayan yeni provizyon sistemine bugün geçti, ama sistem çöktü ve hastalar şu an ilaca ulaşamıyor Sosyal Güvenlik Kurumu, ilaçları kayıt altına almak amacıyla 1 yıldır “Medula” sistemine geçmeye hazırlanıyordu Sisteme bugün geçildi, ama eczacılar sistemde ortaya çıkan arıza nedeniyle giriş yapamadı Dolayısıyla eczacıların uzun süredir “Hazır değiliz” diyerek tepki gösterdiği sistem dün hastaların ilaçsız kalmasına yol açtı

Eczacılara anti depresan ilaç dağıtmalılar

Aslan Eczanesi (Eczacı Dilek Arslan Turgut)

ÖĞLE saatine kadar 15 kişiyi maalesef geri çevirdik Tanıdıkların reçeteleri dışında başka reçete ve küpür alamadık Hem vatandaş hem de biz eczacılar mağdur durumdayız Bugün meslekten soğdum Sağlık Bakanlığı Medula’nın yanında eczacılara anti depresan ilaçlar vermeli Raporlu hastalar ilaç alamıyor sistem hastanın raporunu tanımıyor Hastalarımıza ilaç veremiyoruz

Problemler hiç bitmiyor gittikçe artıyor

Neslihan Yüksel (Hasta)

“YENİ sistem acil durumlar için tehlike yaratabilir Ağır bir gribal enfeksiyon geçiriyorum, doktor receteme ilaçları yazdı ama alamıyorum Hasta olacak günü bulmuşum Hastalar için bu sistem ömür törpüsü, problemler bitmiyor artıyor

Altyapı değişmedi hasta ölüme terk edildi

Deva Eczanesi (Eczacı-Semra Özdemir)

“MEDULA sistemi tam bir fiyasko Tanıdık hastalarımızı mağdur etmemek için onay almadan ilaç veriyorum ama tanımadığım bir çok hastayı geri çeviriyorum Sabahtan beri en az 30 kişiyi geri çevirmek zorunda kaldık Asıl sorun yüksek rakamlı ilaçlarda yaşanacak, onkoloji, diyaliz gibi ilaçlar 5-10 bin lira tutuyor Sistem onay vermiyor, hastaları ölüme terkediyor Sistemi değiştirdiler ama altyapıyı değiştirmediler 1 günlük iş bırakma eylemini bunun için yapmıştık

Vatan

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com