Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sorufazla kilolarımdan çok rahatsızım

Soru:"Fazla Kilolarımdan Çok Rahatsızım"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Fazla Kilolarımdan Çok Rahatsızım"

merhaba doktor bey ben tenzile yaşım 22,boyum 160, ve kilom 73,74 civarıben 7 aylık evliyimevlendiğimde 67 kilodaydım2 ay sonra 70 kilo oldumşuada 7374 civarındayımev hanımıyım ve çok hareketsiz bir yaşantım varne kadar diyet yapsamda spor yapmadan bişey farketmiyoristanbulda oturuyorumaslında buranında yabancısı olduğumdan pek fazla dışarı çıkamıyorumsürekli evde olduğumdan ister istemez bişeyler atıştırma ihtiyacı duyuyorumeşim bütün gün evde yok vebende normal öğün yemek yiyemiyorum atıştırmalarla geçiriyorum günümüve en kötüsü tek başıma kahvaltı alışkanlığımda yok bazen tek öğün yemek yiyorumçevremdeki herkesin kilolalımdan bahsetmesi çok sinir ediyor beniartık psikolojim bozuluyorbu durumda ne yapmalıyım lütfen bi cevap yazınARTIK ZAYIFLAMAK İSTİYORUMMMMMMşimdiden çok teşekkür ederim

Diyetisyen Hayrettin MUTLU

1802 22:41:37

Merhabalar
Aslında bu konuda rahatsızlık duymakta haklısınız neredeyse obezite kriterlerine yaklaşmış durumdasınız sürekli evde olmanız ve düzensiz besleniyor olmanız bu durumun ana nedeni ayrıca evlilikte sosyal yaşamınızdaki önemli değişikliklerden biri olduğundan buda kilo alımınıza katkı sağlamış olabilir fakat zayıflamayı hedef seçmek yerine kalıcı bir şekilde kilolarınızdan kurtulmayı ve sağlıklı kilonuzda kalmayı hedeflemenizi öneririm bu konuda mutlaka doktor-diyetisyen kontrolünde olmanız ve düzenli olarak kontrollerinize gitmeniz gereklidir
mini not: özellikle atıştırma olarak meyve tercih ederseniz kilo alımını durdurabilirsiniz

ilginize teşekkür ediyorum
DytHayrettin MUTLU

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com