Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
80yıl, çiğli, ilköğretim, izmir, küçükçiğli, okulu

80.Yıl Küçükçiğli İlköğretim Okulu Çiğli İzmir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

80.Yıl Küçükçiğli İlköğretim Okulu Çiğli İzmir

80yıl Küçükçiğli İlköğretim Okulu Hakkında - 80yıl Küçükçiğli İlköğretim Okulu Tanıtım - 80yıl Küçükçiğli İlköğretim Okulu Resimleri - 80yıl Küçükçiğli İlköğretim Okulu İletişim

yıl Küçükçiğli İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Çevre köylüleri ilk olarak 1931 yılında, okumak için Büyükçiğli’ye giden çocuklara bir derslik, bir salon ve müdür odasından oluşan okul binisını inşa etmişler ve bu binada ilkokul 3sınıfa kadar tek öğretmenli olarak eğitim öğretime devam edilmiş 1960 yılında yine köy bütçesi ile dört derslik, beslenme odası, araç gereç odası, ve kömürlük bölümleri olan yeni bina inşa edilmiş ve bu bina üç öğretmenli olarak eğitim öğretime başlamış 1973 yılında üç öğretmen birleştirilmiş sınıfla normal eğitime devam edilmiş ve eski bina 1980 yılına kadar sağlık ocağı olarak hizmete devam etmiş ve daha sonra yıktırılmış

1973 depreminde okulun çatı ve duvarları çatlamış, kullanılmaz hale gelmiş Bu durum üzerine o gün ki okul müdiresi Nuriye CÜRE, İzmir İL Milli Eğitim Müdürlüğü temasa geçerek 419000 TL ödenek çıkartarak okulun onarımını yaptırmıştır Ayrıca öğrenciler için tuvalet, okul için odun kömür deposu yaptırılmış, ön bahçe betonlanmış, beslenme odası ile depo sınıfa dönüştürülmüş

1974 yılından itibaren beş sınıf ve beş öğretmenli olarak müstakil okul müdürlüğü haline 1976 / 1977 yılında öğretmen sayısı ona çıkmış ve ikili öğretime başlanmıştır

1980 yılında şehir okulu statüsüne kavuşan okulumuzda 1984 / 1985 yılında 3000000 TL ayrılarak çatı, tuvaletler ve elektrik donanımı yenilenmiştir

1993 yılında okul müdürü Erol BÜYÜKHAN’NIN girişimleri ile okul arka bahçesinde altı derslik üç katlı ek bina ve 1997 yılında yeni öğrenci tuvaletleri, anasınıfı ve işlik sınıfının bulunduğu ikinci bir ek bina inşa edilerek eğitim öğretime kazandırılmıştır

1998 yılında ilçe kaymakamı Mevlüd KURBAN’NIN gayret ve yardımları ile okulun tüm binaları kaloriferli sisteme geçilmiş, 2001 yılında 2 ek bina üzerine çok amaçlı salon inşa edilmiştir

2001 yılında meydana gelen sel felaketinde oldukça zarar gören okul ana binası, eski Milli Atletimiz ve Büyükşehir Belediyesi Sosyal Kültürel Dairesi Başkanı Semra AKSU’nun girişimleri ile onarılmış, okul müdür yardımcısı Can SAYIN’NIN girişimleri ile üç katlı dokuz derslikli ve iki idari odasının bulunduğu yeni ana bina inşa ettirilerek 2003 yılında eğitim öğretime kazandırılmış, okul bahçesi asfaltlanmış ve bahçe duvarları, korkulukları yaptırılmıştır Eski ana bina ders dışı eğitim faaliyetleri için kullanıma açılmıştır

2002 ve 2003 yıllarında okulumuz yetişkinler için gece ve gündüz, okuma yazma bilmeyen çevre insanlarına kurs olanağı sağlamış ve bu insanlara gördükleri eğitim sonucu sertifikaları verilmiştir

2003 /2004 eğitim öğretim yılında okulumuzda otistik öğrenciler için bağımlı oçem sınıfı açılmıştır

2004 yılında okul müdürü Ayhan GÜNDÜZ’ÜN çabaları sonucu fen laboratuarı, işlik atelyesi müzik sınıfı hizmete girmiştir

2005 yılında okul binalarının iç onarımları yapılmış ve bina kullanımı yeni düzenlemeleri gerçekleştirilmiştir Özel eğitim gerektiren kaynaştırma eğitimine tabi öğrenciler için bireysel eğitim destek sınıfı açılmıştır

2006 yılında bilgisayar teknoloji sınıfı kazandırılan okulumuz halen bir müdür odası, 2 müdür yardımcısı odası, ondört derslik, rehberlik servisi, kantin, müzik sınıfı, işlik, spor odaları, soyunma odaları, fen laboratuarı, arşiv odası, eğitim araçları odası ve bilgisayar teknoloji sınıfı ile eğitim öğretime devam etmektedir

80yıl Küçükçiğli İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi : Çiğli
Okul Adresi : ANADOLU CADDESİ 1014 Çiğli İzmir
Okul Telefonu : 0 232 3864749
Okul Faks : 0 232 3863997
Okul Web Sitesi : http://okulwebmebgovtr/35/25/313299/indexhtml
Okul E-Mail : 313299@mebk12tr
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Ulaşım Bilgileri:
Lojman Durumu : Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

80yıl Küçükçiğli İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberibiz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com