Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aşkın, beigbeder, frederic, yıldır, ömrü

Aşkın Ömrü Üç Yıldır - Frederic Beigbeder

Eski 10-15-2009   #1
[KAPLAN]

Aşkın Ömrü Üç Yıldır - Frederic Beigbeder

Frederic Beigbeder, reklam yazarlığı sırasında toplumun tartıştığı bir konuyu da yorumluyor Aşkın ömrü kaç yıldır? Yazar, kitabın başlığında cevabı, başlangıçta belirttiği şu cümleleriyle pekiştiriyor; "Sivrisineklerin ömrü bir gündür, güllerinki üç gün Kedilerin ömrü on üç yıldır, aşkınki üç Böyle işte" Yazar, kitabında genç bir adamın aşk serüvenini anlatırken, aşkın kimyasına yeni bir yorum getiriyor

Sivrisineklerin ömrü bir gündür, güllerinki üç gün Kedilerin ömrü on üç yıldır, aşkınki üç Böyle işte İlk yıl tutku, sonra bir yıl şefkat ve nihayet bir yıl can sıkıntısı İlk yıl "Beni terk edersen kendimi ÖLDÜRÜRÜM" denir İkinci yıl "Beni terk edersen acı çekerim, ama kendimi toparlarım" denir Üçüncü yıl, "Beni terk edersen şampanya patlatacağım" denir Sizi aşkın hayat boyu sürdüğüne inandırırlar, oysa aşk kimyasal olarak üçüncü yılın sonunda yok olur İlk yıl eşyalar satın alınır İkinci yıl eşyaların yerleri değiştirilir Üçüncü yıl eşyalar paylaşılır Hakikat, aşkın mis kokuları arasında başlayıp bok kokuları içinde bitmesidir "Frederic Beigbeder'nin yeni romanı, insanda aç karnına içilen sert bir içki etkisi bırakıyor Light dünyaya dair hard şeyler söylüyor; hem de erkekler-ve-kadınlar-o-çok-yakın-ve-çok-farklı-varlıklar türünden klişelerde midenizi kaldırmadan" - Elle- "Frederic Beigbeder sinizm, egoizm ve acımasızlığı iyice bir karıştırıp Bermuda Şeytan Üçgeni kadar tehlikeli bir aşk üçgeni kokteyli hazırlamış" - Le Nouvel Observatuer- "Göründüğünden çok daha eğlenceli ve derin bir kitap Frederic Beigbeder aşkın peşinden koşan boşanmış bir genç adamın yitik hayallerini anlatıyor" - Le Figaro Magazine-

Künye

• Adı Aşkın Ömrü Üç Yıldır
  • Orjinal Adı L'amour dure trois ans
  • ISBN 975-6612-21-5
  • Sayfa 170 Sayfa
  • Baskı 2001, İstanbul
  • Yazar Frederic Beigbeder
  • Çeviren Renan Akman

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com