Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dua, hergün

Cevap : Hergün Bir Dua

Eski 06-13-2014   #451
Şengül Şirin

Eski 06-14-2014   #452
Şengül Şirin

Allah’ım benden Sevgini ve sevgiyi esirgeme,
Güçsüz anlarımda kendimi güçlü göstermek zorunda bırakma,
Birine ihtiyaç duyduğumda bunu o kişiye söyleyecek cesareti ver bana,
Sağlıklı olup farkında olmadığım her gün için sana hamd olsun,
Bereketi yağmur ve toprak yerine başka şeylerde arayan gözlerimi aç,
Yalvarıyorum Sana
Bana verdiğin velinimetlerden başım dönmesin ve bana paylaşmayı hatırlat,
Yeni bir yıl değil, her günün yeni bir gün olduğunun bilincini bana bahşet
Karşımdaki insanı kendim gibi sevebilmem için, bana kendimi doğru sevmeyi öğret
Işık’ını üzerimden ayırma ne olur, yürüdüğüm yolu aydınlat
Bir Sen varsın gerisi boş bomboş

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-16-2014   #453
Şengül Şirin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-19-2014   #454
Şengül Şirin

Bismillahi
Estağfirullah Estağfirullah Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ Ve es-elühü't-tevbete ve'l-mağfirete ve'l-hidâyete lenâ, innehû, hüve't-tevvâbü'r-rahîm"
"Ya rabbi! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim, pişman oldum Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine tevbe ettim, pişmanlık duydum Bir daha yapmamaya azm ü cezm ü kast ettim Sen bu tevbemi kabul eyle Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, yâ Rabbi Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm, ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında her ne kadar peygamber gelip geçtiyse, Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm'dır"
"Amentü billâhi ve melâiketihî ve kütübihî ve Rusulihi ve'l-yevmi'l-âhiri ve bi'l-kaderi, hayrihî ve şerrihî minellâhi teâlâ ve'l-bâsü bade'l-mevt Hakkun, eşhedü en lâ ilâhe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh"

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-19-2014   #455
Şengül Şirin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-21-2014   #456
Şengül Şirin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-25-2014   #457
Şengül Şirin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-25-2014   #458
Efsane

Eski 06-25-2014   #459
Efsane

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-25-2014   #460
Efsane

Sevgili Şengül Hanım bu güzel dualarınız için size çok
teşekkür ederim Bende iki tane güzel dua ekledim Sevgilerimle

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-27-2014   #461
Şengül Şirin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-30-2014   #462
Şengül Şirin

İFTAR DUASI: Bismillahi vel hamdü lillâhi, allâhümme leke sumtü ve alâ rızkıke eftartü ve aleyke tevekkeltü, Sübhâneke ve bi hamdike tekabbel minni, inneke entes semiul aliym
Anlamı: Allahım! Senin için oruç tuttum, Senin rızkınla orucumu açtım Ancak Sana tevekkül ettim Seni hamdinle tesbih ederim Allahım benden kabul buyur Çünkü Sen işiten ve bilensin

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-04-2014   #463
Şengül Şirin

Günün Duası
Allah’ım, HzMuhammed (sav) ve âl-i Muhammed’e salat eyle Allah’ım! Sadece tertemiz bir kalple Allah’ın huzuruna çıkan hariç mal ve evlatların -insana- hiçbir yararı olmadığı günde Senden aman diliyoruz Zalimin -hasretle- ellerini ısıracağı ve “keşke ben Resulullah’a -itaat- yolunu tutsaydım” diyeceği günde Senden aman diliyoruz Günahkârların yüzlerinden tanınacağı, saçları ve ayaklarından tutulacağı günde Senden aman diliyoruz
Mevlam, ey mevlam! Sen mevlasın biz ise bir kuluz; kula mevladan başka kim merhamet eder?
Mevlam, ey mevlam! Sen -varlığımızın- sahibisin, biz ise sahip olunan; sahip olunana sahip olandan başka kim merhamet eder?
Mevlam, ey mevlam! Sen azizsin, biz ise zelil; zelile azizden başka kim merhamet eder?
Mevlam, ey mevlam! Sen yaratansın, biz ise yaratılan; yaratılana yaratandan başka kim merhamet eder?
Mevlam, ey mevlam! Rahmetinin hakkı için bize merhamet eyle Bağışının, lütfünün ve fazlının saygınlığı için bizden razı ol
Ey bağış, ihsan, fazl ve nimet sahibi! Rahmetinin hakkı için -duamızı kabul buyur-, ey merhametlilerin en merhametlisi!

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-11-2014   #464
Şengül Şirin

Hz İbrahim’in duası;
Ey Rabb’im! Beni ve soyumdan gelecekleri namazlarını dosdoğru kılanlardan eyle Ey Rabb’imiz! Duamı kabul et
(İbrahim Sûresi,40)

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-08-2014   #465
Şengül Şirin

Allah’ım! Bana doğru olanı ilham et ve beni nefsimin şerrinden koru
Tirmizî, De’avât, 70

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com