Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
2006, arşivi, haber, yılı

Atatürk'ün İmzası Google Earth 'de

Eski 11-21-2006   #331
yosun_26

Atatürk'ün İmzası Google Earth 'de

Atatürk'ün KKTC dağlarında yazılan dev boyutlu sözü net bir şekilde görülüyor

Dünyanin en büyük internet arama motoru Google tarafindan çikarildigi günden bu yana büyük tartismalara neden olan Google Earth programi, bu kez Kibris daglarindaki Türkiye ve KKTC bayraklari ile Atatürk'ün sözleri nedeniyle gündeme gelecek gibi görünüyor

Daha önce uydudan çekilen düsük çözünürlükteki Kuzey Kibris daglarinin görüntüleri, yüksek çözünürlükteki uydu fotograflari ile degistirilince, dünya genelindeki milyonlarca Google Earth kullanicisi, daglardaki Türk bayragi çizimleri ve Mustafa Kemal Atatürk'ün sözlerini de görebilir hale geldi

Earth'ten alinan fotografta, dev Ay-Yildiz figürünün hemen altinda 'Kemal Atatürk' imzali 'Ne Mutlu Türküm Diyene' sözü ve hemen yani basindaki Kuzey Kibris Türk Cumhuriyeti bayragi net bir sekilde görülebiliyor Böylece Google Earth programinin dünya genelindeki milyonlarca fanatigi, Kibris adasini incelediginde Atatürk'ün sözleri ile karsilasiyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-21-2006   #332
mate

harika paylaşım teşekkürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Şehitlerimiz için göreve

Eski 11-21-2006   #333
punisher

Şehitlerimiz için göreve

Dünya liderlerine ve dünya medyasına 77167 e-kart gönderildi
Gönderdiğimiz e-kart şehit cenazelerinde çekilen gerçek doğal görüntülerdi
Amacımız Türk anne ve babalarının yaşadığı acıları birer anne ve baba olan
dünya liderlerine hissettirmekti

Türk Halkının duyarlı davranışı ile 77167 e-kart dünya liderlerine ve dünya
medyasına ulaştı

Aynı e-kartlar Türk devlet adamlarına , haber ajanslarına ve Türk medyasına
da gönderildi

Şimdi yeni bir uygulama ile e-kartları tüm dünya liderlerine ve dünya
halklarına ulaştırmayı hedefliyoruz

Tüm duyarlı halkımızdan e-kartları dünya liderlerine , haber ajanslarına,
önemli gazetecilere ve tanıdığınız bildiğimiz tüm mail listelerine
göndermenizi istiyoruz Hedefimiz en az beş milyon e-kartın dünya halklarına
ulaşması

*Grup üyelerimizin bu konuya gereken ilgiyi göstereceğine inanıyor saygılar
sunuyorum* E- KART GÖNDERMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ
http://wwwsehitlerolmezcom/ekartphp

http://wwwsehitlerolmezcom/ekart_resimciphp?resim=29

BU VATANIN EKMEĞİNİ YEYİP İHANET EDEN BİR GÜN EKMEĞİ YEDİĞİ YERDEN KURŞUNU DA YER
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-21-2006   #334
yosun_26

bu bizim için gurur görünce çok hoşuma gitti bunu hepinizle paylaşmak istedim
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-21-2006   #335
Thyen

teşekkürler
süper yaa

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-21-2006   #336
[KAPLAN]

Güzel paylaşım Ancak yönlendirmelerden mümkün olduğunca uzak durmaya çalışalım Yani konuya giren üyelerimiz , konuyu direk sitemizde görebilirse daha iyi olur

Teşekkürler

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-21-2006   #337
Kaan

Evet Ama Guzel Paylasim Saol
Alıntı Yaparak Cevapla

ÖSS de önemli değişimler

Eski 11-22-2006   #338
mate

ÖSS de önemli değişimler

ÖSYM, 'açık uçlu soru' denemesi yapacak
AA

Öğrenci Seçme Sınavı'nda (ÖSS) test usulü soruların yanı sıra, adayların klasik yazılı sınavlardaki gibi cevap yazacağı “açık uçlu” sorular da yöneltilmesi için “deneme” hazırlıkları başlatılıyor

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof Dr Ünal Yarımağan, ilk aşamada, sınava giren öğrenci sayısı az olduğu bu yöntemin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) 2008 yılında uygulanacağını bildirdi Türkiye'de ÖSS'ye giren öğrenci sayısı birkaç yüz bin kişiye indirilirse bunun uygulanabileceğine işaret eden Prof Dr Yarımağan, “Türkiye bu sınavdan kurtulmak istiyorsa bir siyasi liderin veya bir bakanın 'ÖSS'yi kaldıracağız' demesi yetmez” dedi

ÖSYM Başkanı Prof Dr Ünal Yarımağan, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, bugünkü ÖSS sisteminden kimsenin memnun olmadığını belirterek, “Herkes sistemi eleştiriyor Toplantılar yapılıyor, şurada eleştiriliyor, sağda solda eleştiri yapılıyor ve haklılar” dedi

“Sistemin olumsuz yanlarını kendilerinin de gördüklerini” dile getiren Prof Dr Yarımağan, YÖK'ün hazırladığı strateji raporunda da ÖSS ilgili bölümler yer aldığını anımsattı Sınav sistemi ile ilgili görüşlerini anlatan Prof Dr Yarımağan, sorunun üniversite kontenjanlarının yetersizliği ve yükseköğretime talebin fazla olmasından kaynaklandığını vurguladı

“MEMNUNİYETSİZLİK VAR”

Prof Dr Yarımağan, şunları kaydetti:
“Türkiye'de yükseköğretime talep, Türkiye'nin ekonomik ve sosyal koşulları nedeniyle aynı durumdaki ülkelere göre daha farklı İşsizlik ve diğer nedenler üniversiteye yönelmeyi etkiliyor Kontenjanlar yetersiz, talep de fazla olduğu için bir yığılma meydana geliyor Liseyi her yıl 500-600 bin kişi bitirirken, üniversite sınavlarına 2 milyona yaklaşan sayıda aday başvuruyor Bu kadar çok sayıdaki aday arasından seçim yaptığınızda kullanabileceğiniz tek yöntem var, o da çoktan seçmeli test sınavı

Bunun da eğitim açısından getirdiği olumsuz sonuçlar oluyor tabii Sadece çoktan seçmeli sınav yaptığınızda öğrenciler sınava hazırlanmak açısından sadece belli yeteneklerini geliştiriyorlar, diğer yeteneklerini geliştirmiyorlar Ortaöğretim bundan etkileniyor ister istemez Daha az etkilenmesi için geçen yıl yaptığımız değişiklikler bu yöndeydi ama gene de etkileniyor Sonuç olarak bir memnuniyetsizlik var Analizi iyi yaparsanız, bunun giderilmesi için neler yapılacağı da kendiliğinden ortaya çıkıyor

“YÖK-MEB-HÜKÜMET SIKI İŞBİRLİĞİ YAPMALI”

Prof Dr Yarımağan, sorunun giderilmesi için öncelikle kontenjanların artırılması gerektiğini vurguladı Bunun kısa sürede olmayacağını bildiklerini, ancak belirli bir dönemde ve planlı bir şekilde artırma yapılması gerektiğini ifade eden Prof Dr Yarımağan, yeni üniversite açılmasının yeterli olmayacağını söyledi Prof Dr Yarımağan, geçen yıl 15 “yeni üniversite” açıldığını ancak bir tek kontenjan bile ilave edilmediğini belirterek, şöyle konuştu:
“Kontenjanların hissedilir düzeyde artırılması lazım Bunun için de ülkenin yükseköğretime önem vermesi, öğretim üyesi yetiştirmesi gibi üç-beş yıla yayılan bir planlama yapılmalı Bunu Türkiye'nin yapması lazım Bu yönde hiçbir belirti görmüyoruz Bunun için Yükseköğretim Kurulu ile hükümetin, Milli Eğitim Bakanlığının çok sıkı işbirliği yapması lazım

“KİMSE LİSE DİPLOMASINA GÜVENMİYOR”

“Tüm ülkelerin sınav yaptığını, ancak Türkiye gibi üniversitelerin tüm bölümlerine sınavla öğrenci alan başka bir ülke bulunmadığını” vurgulayan Prof Dr Yarımağan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Örneğin bizde kontenjanı sınırsız olan Açıköğretime bile sınavla giriliyor Bunun başlıca nedeni de lise diplomasının belirli bir seviyeyi garantileyememesi 'Türkiye'de okuma-yazma, toplama-çarpma bilmeyen lise mezunları var' deniyor Bu biraz abartılmış da olsa Türkiye'de bir gerçeği dile getiriyor Kimse lise diplomasına güvenmiyor Öyle olduğu için de her yere sınavla alınıyor Bunu kaldırmak, yıkmak lazım Bunu yıkmak, ya liselerde diplomanın daha ciddi bir biçimde verilmesi ya da bir bitirme sınavı, olgunluk sınavı gibi bir sınav yapılmasıyla mümkün olur

“SINAV CİDDİ YAPILIRSA SINAVSIZ GİRİLEBİLİR”

Prof Dr Yarımağan, “bitirme sınavının objektif ve ciddi bir şekilde uygulanırsa ve bu sınavda başarı gösteremeyenlere yükseköğretim yolu kapanırsa” o zaman bazı yükseköğretim programlarına doğrudan sınavsız olarak girilebileceğini kaydetti Prof Dr Yarımağan, şunları kaydetti:

“Kontenjanları artırırsanız, bazı yerleri de sınavsız yaparsanız; sadece Açıköğretim'i demiyorum meslek sahibi yapmayan bazı lisans programları vardır ve bunlara da sınavsız girilebilir, üniversiteye giren sayısını büyük ölçüde azaltmış olursunuz O noktaya geldiğimizde farklı sınav teknikleri yapılabilir Bu da bugün toplumun bugün şikayet ettiği birçok konunun ortadan kalkmasını sağlar Kimse bunları düşünmeden 'ÖSS kalkmalıdır' diyor Ama kontenjanlar, Türkiye'nin ekonomik durumu böyle kalırsa, liselerin seviyesi ve diplomalarının düzeyi bu şekilde kalırsa hiçbir çözüm üretilemez Herkesin bunun bilincinde olması lazım

“AÇIK UÇLU SINAVA ADIM”

ÖSYM Başkanı Prof Dr Yarımağan, diğer ülkeler gibi Türkiye'de de üniversiteye girişte çoktan seçmeli testlerin yanı sıra “açık uçlu” soruların yöneltildiği sınav yapılabilmesine bir adım olması açısından hazırlıklara başladıklarını bildirdi Prof Dr Yarımağan, şöyle konuştu:

“Çoktan seçmeli testler dışında açık uçlu soruların da yer aldığı sınavların üniversiteye girişte yapılabilirliği denemek için KKTC'de bunun bir uygulamasını 2008 yılında yapmak üzere hazırlıklara başladık KKTC Milli Eğitim Bakanlığı, ÖSYM ve YÖDAK olarak el birliğiyle bu hazırlıkları yapıyoruz

Az önce söylediklerim de Türkiye'de önümüzdeki 3-5 yıl içinde gerçekleşirse, Türkiye açısından bir hazırlık, bir bilgi birikimi olur Ama 15 milyon kişiye açık uçlu sorularla kompozisyon yazdırarak veya küçük küçük, kısa sorular sorularak sınav yapılması pek mümkün değil Ama bu sayıyı birkaç yüz bin kişiye indirirseniz, örneğin coğrafya sınavına 100 bin kişi girerse, matematik sınavına sadece 300 bin kişi girerse ve bu konuda örgütlenirseniz bunun yapılabilirliği ortada Çünkü birçok ülke bunu bu şekilde yapıyor Üniversiteye girişi sadece çoktan seçmeli test sınavıyla yapan tek ülke biz kaldık

“TEST YÖNTEMİNİN YAN ETKİLERİ VAR”

Diğer ülkelerin de test sınavı yaptıklarını, çünkü test yönteminin uygulandığı sınavın kolay gerçekleştirildiğini, objektif olduğunu ve iyi öğrenci seçtiğini anlatan Prof Dr Yarımağan, ancak test yönteminin de “yan etkileri” bulunduğunu ifade etti Prof Dr Yarımağan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Test yönteminde öğrencinin sadece belirli yeteneklerini ölçebiliyorsunuz Öğrenci sadece belirli konularda hazırlanıyor Yani eğitim açısından bazı sakıncaları var Bu sakıncaları ortadan kaldırmak için diğer ülkeler test sınavıyla birlikte diğer sınav tekniklerini de kullanıyorlar Türkiye'nin de bunları kullanması gerektiğine inanıyoruz ama bunun ön koşulları var Türkiye bu sınavdan kurtulmak istiyorsa bir siyasi liderin veya bir bakanın 'ÖSS'yi kaldıracağız' demesi yetmez Bunu kaldırmak için, onun yerine birtakım hazırlıkları yapması lazım ve bu hazırlıklar da üç-beş yıl sürer Bir yılda bunu kimse yapamaz

KKTC'DEKİ SINAV

KKTC'deki adayların KKTC'deki üniversitelere yerleştirilmesi için orada ayrı bir sınav gerçekleştirildiğini anlatan Prof Dr Yarımağan, KKTC'li öğrencilerden Türkiye'de okumak isteyenlerin aynı zamanda Türkiye'de gerçekleştirilen ÖSS'ye de girebildiklerini anımsattı Prof Dr Yarımağan, KKTC'de üniversite adayları için yapılan sınavı KKTC Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu'nun (YÖDAK) gerçekleştirdiğini anımsattı

Üniversiteye girişte test usulü soruların yanı sıra “Açık uçlu soru” yöneltilmesi amacıyla yapılacak uygulama için YÖDAK'a destek vereceklerini bildiren Prof Dr Yarımağan, şunları söyledi:

“Biz KKTC'li öğrencilerin ÖSS'ye girmesi uygulamasını kaldırmıyoruz Türkiye'de okumak isteyenler yine ÖSS'ye girer “Açık uçlu soru” uygulamasının nedeni, oradaki sınava giren aday sayısının çok az olması Sözünü ettiğim sınava 2 bin-2 bin 500 kişi giriyor Dolayısıyla orada her türlü uygulamayı çok kolaylıkla gerçekleştirmek mümkün Mesela Türkçe sınavına 2 bin 500 kişi girer de fizik sınavı yaparsanız muhtemelen 500 kişi girer 500 kişiye her türlü sınav tekniğini uygulamak mümkün

“TÜRKİYE'DE BUNUN İÇİN VERİLMİŞ BİR KARAR YOK”

Üniversiteye giriş sınavı konusunda KKTC'de de Türkiye'deki gibi şikayetler olduğunu belirten Prof DrYarımağan, şöyle konuştu: “Onlar da kendi sınav sistemlerinden memnun değiller Onlar da sınavı bizimki gibi çoktan seçmeli yapıyorlar Dolayısıyla aynı şikayetler var Açık uçlu soru konusunda onlar kendileri açısından uygun olacağını düşündükleri için böyle bir şey yapıyorlar Biz de bu konuda bir deneyim kazanalım diyoruz İngiltere'de test sınavı neredeyse hiç yapılmıyor, açık uçlu yapılıyor Komşumuz Yunanistan böyle yapıyor, çevremizdeki diğer ülkeler böyle yapıyor Onlar böyle yapıyorken, bizim de böyle yapmamız gerektiğini düşünüyoruz 'Bilgi birikimi oluşturalım, deneyim kazanalım' diyoruz Türkiye'de böyle bir şey için verilmiş bir karar yok ama sırf deneyim kazanmak ve KKTC'nin sorunlarını çözmesi için yapılacak bir uygulama olacak

Bu konuda KKTC'ye ne şekilde bir destek verileceği sorusu üzerine Prof Dr Yarımağan, 2 üyenin KKTC'den, 1 üyenin de Türkiye'den ÖSYM'den katılacağı bir sınav komisyonu oluşturulacağını bildirdi Prof Dr Yarımağan, örnek soruların hazırlanmasından diğer tüm konulara kadar ÖSYM'nin birikimiyle KKTC'ye destek vermeye çalışacaklarını söyledi Sınavı YÖDAK'ın gerçekleştireceğini ifade eden Prof Dr Yarımağan, “Sınavın sahibi YÖDAK olacak 2007 erken olur diye 2008 yılında yapılması kararlaştırıldı” dedi

Alıntı Yaparak Cevapla

Cebe gelen istem dışı mesajlara dikkat

Eski 11-22-2006   #339
mate

Cep telefonlarına istem dışı gelen ve melodi ya da resim indirilmesini sağlayan mesajların, farkında olunmadan faturaya ücret yansımasına ya da kontör harcanmasına neden olabileceği bildirildi
Tüketiciler Birliği Başkanı Bülent Deniz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son zamanlarda cep telefonlarına gelen reklam içerikli mesajlar nedeniyle mağdur olan çok sayıda kullanıcı bulunduğunu belirtti
Söz konusu mesajların bir firmanın veya mağazanın reklamı olabileceği gibi genellikle oyun, melodi, müzik, logo ve duvar kağıdı gibi içeriklerin indirilmesiyle ilgili olduğunu kaydeden Deniz, şunları söyledi:
"Fazla bilgisi olmayan bir cep telefonu kullanıcısı farkında olmadan ya da merak ederek bu mesajların sonunda yer alan internet adresine girip, reklamı yapılan içeriği indirerek, faturasına belli ücretlerin yansıması ya da kontörünün harcanması durumuyla karşılaşabiliyor Ya da bir abonelik başlıyor ve iptal edilmemesi halinde, her ay ya da hafta otomatik olarak yenilenip, ücret tahsil edilmeye devam ediliyor"

"GSM OPERATÖRLERİ BENCİL DAVRANIYOR"
GSM operatörlerinin, söz konusu reklamları belli ücretler karşılığı gerçekleştirdiklerini ifade eden Deniz, şöyle devam etti:
"Operatörler bu mesajları kullanıcının isteği dışında gönderiyorlar
Sonuçta, gecenin bir yarısı ya da işinizle meşgulken gelen bir mesaj sizi rahatsız edebiliyor Batıda söz konusu reklam içerikli mesajları gönderen GSM operatörleri, bunun karşılığı olarak abonelerine belli indirimler yapıyor ya da hediye köntör ve dakika verme gibi uygulamalar gerçekleştiriyorlar Ancak, Türkiye’deki GSM operatörleri bu konuda benciller Bize sormadan cep telefonumuza dünya kadar mesaj gönderiyor, bunun için bir hediye veya indirim vermiyorlar
Türkiye’de de bu anlayışın yerleşmesi lazım" Söz konusu mesajlardan rahatsız olan kullanıcıların, GSM operatörüne yazılı olarak bu reklamları istemediğine dair bildiriminde bulunabileceğini kaydeden Deniz, buna rağmen halen mesajlar geliyorsa, kullanıcıların tazminat davası açma hakkına sahip olduklarını vurguladı

Alıntı Yaparak Cevapla

Uzaktan KUMANDALI ROBOT icat etti!

Eski 11-25-2006   #340
mate

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde yaşayan 18 yaşındaki öğrenci, tasarımı tamamen kendisine ait, uzaktan kumandalı yürüyen bir robot icat etti İşte icadı:

Liseyi maddi imkansızlık nedeniyle bırakan Ebubekir Dengiz, robot icat ederek Japonyalı mucitlere adeta taş çıkarttı

Genç mucidin kısıtlı imkanlarla yaptığı robot; konuşuyor, yürüyor, aynı zamanda da dans ediyor
Babasız olduğu için, aile geçimine katkıda bulunmak amacıyla çimento taşıma işlerinde çalışan Dengiz, elindeki kısıtlı imkanlarla küçük bir robot icat ettiğini söyledi İcat ettiği robotu için isteyen herkese patenti vereceğini belirten genç mucit, "Evdeki elektronik cihazları kullanılarak icat ettiğim bu robotun uzunluğu 70 santimetredir İmkanlarım olsa, daha büyük robotlar yapmak istiyorum Bu işlerden iyi anlıyorum Özellikle elektronik tamiratından çok iyi anladığım için böyle bir icat yapmaya karar verdim Uzaktan kumandalı robotu 1 ay gibi kısa bir zamanda bitirdim Robot yaparken sadece elektronik malzemeleri kullandım Elimde fazla imkanım yok Erken yaşta babamı kaybettiğim için okulu bırakmak zorunda kaldım; ancak şu anda liseyi dışarıdan okuyorum Aile geçimine katkıda bulunmak için çalışmak zorundayım" dedi

Genç mucidin yakını olan Halil Coşkun, böyle gençlere yetkililerin yardım elini uzatmalarını istedi Coşkun, "Bu tür icatlar yapan birkaç arkadaşımız daha var; ancak ben robot icat edeni ilk kez gördüm Bugün kendisiyle görüştüğümde robotu çalıştıracak pil parası dahi yoktu cebinde Bu imkansızlıklara rağmen böyle bir robot yapabiliyorsa ne mutlu ona diyorum Artık Silopi olarak Çinliler'e ve Japonlar'a rakibiz" diye konuştu İHA

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 11-25-2006   #341
TEOMAN

insanlarımıza imkanlar sağlansa kim bilir daha neler yapılcak ama üniversitelerde bu sistem bizde bu vurdumduymazlık oldukça zor
Mevcut sisteme hayırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Eski 11-27-2006   #342
punisher

TÜBİTAK gibi bi kurum kapısına patent almak için geleni " Gavurun bulamadıgını senmi buldun !! " diyerek geri çevirirse ve bu zihniyetle bu ülke giderse biz IMF gibi kan emicilere muhtaç sokak itleri gibi sürüm sürüm sürünmeye devam ederiz Buyrun işte Türk insanının neler yapabileceğinin ve üstün zekasının devasa sınırsızlıgının bir örnegi üstte varın gerisini siz düşünün

Paylaşım için sağol gerçekten güzel bi konu idi

Alıntı Yaparak Cevapla

Evlat edinmeye "18 yaş" sınırı

Eski 11-27-2006   #343
mate

Yargıtay 2 Hukuk Dairesi, evlat edinilen ile evlat edinmek isteyen kişi arasındaki yaş farkı 18'den az olmasına karşın evlat edinmeye karar veren iki ayrı yerel mahkeme kararını bozdu Yargıtay 2 Hukuk Dairesinin söz konusu kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı

Karara göre, eşinin önceki evliliğinden olan kızını evlat edinmek isteyen bir kişi, yerel mahkemede dava açtı Yerel Mahkeme, eşi ile kızının rızalarını alarak davayı kabul etti ve hüküm temyiz edilmeksizin kesinleşti

Açılan bir başka davada da 22 Şubat 1944 doğumlu bir kişi, 5 Ocak 1958 doğumlu bir kişiyi evlat edinmek için dava açtı Mahkeme, davayı kabul etti Bu hüküm de temyiz edilmeksizin kesinleşti Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, iki ayrı davayla ilgili yerel mahkeme kararlarının kanun yararına bozulmasını istedi

Dosyaları görüşen Yargıtay 2 Hukuk Dairesinin kararlarında, 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu'nun 308 maddesinde, ''Evlat edinilenin, evlat edinenden en az on sekiz yaş küçük olması şarttır'' hükmünün yer aldığı anımsatıldı Söz konusu davalarda, bu şartın oluşmadığının belli olduğuna işaret edilen kararlarda, bu hükme aykırı olarak davacının isteminin kabulüne karar verilmesinin usul ve yasalara aykırı olduğu vurgulandı

EVLAT EDİNMEK İSTEYEN DİNLENMELİ

İkinci davada ayrıca, evlat edinmek isteyen kişinin dinlenilmediğine işaret eden Daire, 4721 sayılı Kanun'un 316 maddesinde, ''evlat edinmeye, ancak esaslı sayılan her türlü durum ve koşulların kapsamlı biçimde araştırılmasından, evlat edinen ile edinilenin dinlenilmelerinden ve gerektiğinde uzmanların görüşünün alınmasından sonra karar verileceğinin'' hükme bağlandığını vurguladı

Daire, söz konusu maddede, ''araştırmanın özellikle evlat edinen ile edinilenin kişiliği ve sağlığı, karşılıklı ilişkileri, ekonomik durumları, evlat edinenin eğitme yeteneği, evlat edinmeye yönelten sebepler ve aile ilişkileri ile bakım ilişkilerindeki gelişmelerin açıklığa kavuşturulmasının gerektiğinin'' öngörüldüğünü belirtti

Bu nedenlerle, yerel mahkemece evlat edinen kişi dinlenilmeden ve kanunun öngördüğü şekilde kapsamlı araştırma yapılmadan eksik incelemeyle hüküm kurulmasının kanuna aykırı olduğu vurgulandı

Alıntı Yaparak Cevapla

600 gramlık bebeğe kalp ameliyatı yapıldı

Eski 11-27-2006   #344
mate

Konya'da 5 yıllık evli bir çiftin 25 haftalıkken, 25 santimetre olarak doğan kız bebekleri kalp yetmezliği nedeniyle doğumdan 8 gün sonra ameliyat edildi Yaklaşık 10 gün önce artan sancıları nedeniyle Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine giden anne Nimet Durlanık, erken doğumla 25 haftalık bir kız bebek dünyaya getirdi Özellikle ciğerleri solunum için yeterli düzeyde gelişemeyen 790 gram ağırlığında, 25 santimetre uzunluğundaki bebeğin, kalp çevresinde kapanması gereken 'duktus arteriosus' adlı bir kanalının da kapanmadığı ortaya çıktı ve ameliyata karar verildi Operasyonu gerçekleştiren Operatör Dr Can Vuran ameliyat öncesi bebeğin 600 grama kadar düştüğünü belirterek şunları kaydetti: "Bebeğin durumu halen riskli İç organlarının gelişmesi için yoğun bir tedavi gerekiyor''

Alıntı Yaparak Cevapla

öfkeli kasap

Eski 12-04-2006   #345
Gözyaşı

öfkeli kasap

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com