Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
100, akp, allaha, düşmekten, gerçeği, iftiracı, konuma, sığınırız

Eski 07-23-2007   #16
TEMUR38

Anayasa, 'Türkiye Cumhuriyeti'ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes Türk'tür'
ABD de yaşayan çinliyle, italyan a kıyasla, türk-kürt genetik olarak daha yakındır Ama ABD vatandaşları ben amerikalı değilim ben çinliyim demezler Hepsi Amerikalıyım der ve Amerika üst-kimliği altında buluşur Atatürk'ün bu maddedeki amacı Türkiye vatandaşı adı altında ortak bir üst-kimlik oluşturmaktır Atatürk'ün milliyetçiliği din,dil ve ırk birliğine dayalı bölücü bir milliyetçilik değil ortak kültür anlayışına yaşanılan coğrafyaya dayan birleştirici bir milliyetçilik kavramıdır Milliyetçilik Ülkeyi yönetenlerin, milletinin çıkarlarının ülke politikası olarak diğer ülkelere karşı korumasıdır

Türk-Kürt nüfus oranı hakkındada bir hikaye anlatmak istiyorum okuyalı uzun zaman olduğu için yer isimlerini net hatırlamamakla birlikte Yer Ege Bölgesi Kıyılarında bir köy Bir gün bu 300 kişilik köye, köylerinden kaçan 2 kürt gelmiş Köylülere yalvarmış yakarmış, beni bulurlarsa öldürürler size sığınabilirmiyim die Köylüler tamam demişler 1 ay sonra bunların yanına 10 kişiye yakın akrabaları gelmiş daha sonra akrabalar haber getirmiş en az 12 çocuk yapacaksın diye Sonra 60 kişi olmuşlar daha sonrada 200 ü geçmiş sayıları gelen akrabalar yapılan çocuklar Sonra köylüler ilçeye gidip durumu anlatıp attırmışlar köylerinden Yani iyi niyetli olmayan bir çoğalma hali var bu bir gerçek Ve bu politikaları o minik köyle değil tüm Türkiyeyle alakalı Bence Kürt yada hangi etnik kökenden olurlarsa olsunlar Bu ezik mantaliteden kurtulup evrensel bir dünya bilincine kavuşmaya çalışmaları insanı türk-kürt diye ayırmak yerine insana insan olarak bakmaya çalışmaları daha faydalı olur bence Türkiye sonuçta Orta Asya Türklerinin gelip Avrupanın Medeniyetlerinin yaşadığı topraklara kurulduğu bir ülke Hangimiz kökenimizi bilebiliriz ki tam net kesin olarak??? Soyumuzda asya, afrika ve avrupanın özelliklerini taşıdığımızı düşünüyorum O yüsden, almanlara, ingilizlere, japonlara farkla Türk insanı çok çok değişik tip ve vucut yapılarındandır Türkü Türk yapan kültürüdür, gelenek ve görenekleridir

:43:43BLACKROSE <3
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-23-2007   #17
TEMUR38

yanlış bilmiyorsam 13 milyon civarında olmalı evet zaten amaç da türk nüfusuna eşitlemek sorsanız bölünsün istemiyoruz ülke derler, ardından da ama biz bayrak istiyoruz diye eklerler yanıbaşımızda olan olayları görmezden gelirsek tablo gayet toz pembe görünebilir bize ama ortada bir ırak gerçeği ve ırak'a getirilmiş demokrasi anlayışı var
Neyse konu Zaten bu değil AKP ydi Milletin verdiği karara saygı duyuyorum ama Milletimiz bunları biliyormu ??

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-23-2007   #18
TEMUR38

Alternatif :ss bende göremiyorum Ne yazıkki
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-23-2007   #19
mate

Uyarı: Kürt Laz Vs gibi Irkçılık tartışmalarını ortaya çıkarabilecek terimlerin sitemizde kullanılması yasaktır Bundan sonraki mesajlarınızda daha temkinli olmanızı umud ediyorum!
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-24-2007   #20
bukettt

ewt temrcm ya kimlik tartşmasına girmeya farkında olmadan anadolu halkını birbirine düşman gibi gösteriliyorya geçin bu laz ermeni kürt çerkez tarşmasınıonlar osmanlıdan beri türklerle beraber yaşıyorlarönceden olan olaylarada bakın isyanlara falanaznlık hakkı falan die isyan çıkartdırmadılarmıo zamanda aznlıkları kışkırttılar şimdideasla unutmayın bi ülkeyi bölmnn en kolay yolu ülkedeki insanları birbirine düşürmektirtarihten beri bu hep böyle oldu çinlilerde böyle yaptı diğerleridetürk tarihinde çok çok büyük bi çoğnlukla kendi içlerindeki sorunlardan yıkıldıdüşmanlar gelip sawaşla yıkamadılartarihten ibret alınmalıdırşimdide öyle yapıyorlar çeşitli iç sorunlarla türkiyeyi yıkmaya çalısıyorlarbu tuzağa bu ırkçı düşüncelerle düşmeyelimbiz anadolu insanıyız herşeyden önceben sadece iktidarların bu gidişata köklü bi çözümle durrrrrrrrr demesini bekliyorum
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-24-2007   #21
TEMUR38

"Böl Parçala Yönet" bir çok arkadaşımız Türkiye üzerinde oynanan bu oyunu görmüştür Biliyordur Ben zaten öyle bi tartışma içine girmedim Sedece Türk'üm diyen herkes Türk'ür dedim
Anayasa, 'Türkiye Cumhuriyeti'ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes Türk'tür' Ama galiba yanlış anlattım demek istediğimi :))

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-24-2007   #22
mate

Alıntı:
TEMUR38 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Anayasa, 'Türkiye Cumhuriyeti'ne vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes Türk'tür' Ama galiba yanlış anlattım demek istediğimi :))
Hayır yanlış anlatmadınız fakat bu konuda dolabilecek olası ve üzücü tartışmalara karşı bu terimlerin kullanılmamasını rica ediyoruz
Tüm üyelerimizin uygulaması gereken bir kuraldır
Anlayışınız için teşekkürler

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com