Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
erik, reçeli, tarifleri

Erik Reçeli Tarifleri

Eski 09-06-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Erik Reçeli Tarifleri

Erik Reçeli
Malzemeler:
  • 1 kg mürdüm eriği
  • 750 gr toz şeker
  • 1 kabuk tarçın
  • 7-8 tane karanfil (Tarçın ve karanfil, reçel piştikten sonra alınır)
Hazırlanışı:
Erikler yıkanır, yarım ay biçiminde doğranır Tencereye konur Üzerine şeker eklenir Tarçın ve karanfil konulur Tencere ocağa yerleştirilir Kısık ateşte yaklaşık 45 dk pişirilir Oluşan köpükler üzerinden alınır
45 dk sonra birkaç damla limon suyu eklenir Tencere ocaktan alınır
Not: Reçel, piştikten sonra tarçın ve karanfil içinden çıkarılır Reçel soğumaya bırakılır Daha sonra kavanozlara yerleştirilirAfiyet Olsun

Alıntı Yaparak Cevapla

Erik Reçeli Tarifleri

Eski 09-06-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Erik Reçeli Tarifleri

Mürdüm Eriği Reçeli
Malzemeler:
  • 1 kg 750 gr mürdüm eriği
  • 2 kg toz şeker
  • 2 limon
Hazırlanışı:
1 kg 750 grmürdüm eriğinin çekirdeklerini çıkartınGeniş bir tencereye mürdüm eriklerini alın Eriklerin üzerine 2 kgtoz şekeri ilave edinYarım çay bardağı sıcak su ilave edin ve kaynamaya bırakın

Kaynayan reçelden biraz alınarak kıvamı kontrol edilir Kıvamı yoğunlaşınca altını kapatmaya yakın limon kabuğu rendesi ve limon suyunu ekleyerek bir taşım daha kaynatıp ocaktan alın
Not:Oktay Usta Tarifi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com