Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Sözlük Ağı

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
mescidi, seâdet

Mescid-İ Seâdet:

Eski 09-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mescid-İ Seâdet:

Mescid-i Seâdet:

Mescid-i Nebî

Mescid-i Seâdeti tâmir ve aaayîn için Sultan Abdülmecîd Han kadar çok para harcayan ve gayret eden hiçbir kimse olmamıştır Harameyni tâmir için yedi yüz bin altın sarfetmiştir Tâmir 1277 (m 1861)de tamam olmuştur Her gün Resûlullah'a bir hizmette bulunmuştur Bu yolda keşf ve kerâmetleri de görülmüştür (Eyyûb Sabri Paşa)

Ahmed bin Muhammed Sofî (rahimehullahü teâlâ) diyor ki, Hicaz çöllerinde varlığım kalmadı Medîne'ye Mescid-i Seâdete geldim Hücre-i Seâdet yanında Resûlullah'a selâm verdim Bir yana oturup uyudum Resûlullah (sallallahü aleyhi ve sellem) görünüp; "Ahmed geldin mi?Avucunu aç!" buyurdu Avucumu altınla doldurdu Uyandım Ellerim altın dolu idi (Merrâkûşî)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com