Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Gezelim, Görelim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
doğanın, kimdir, sizce, sorumlusu, tahribinin

Doğanın Tahribinin Sorumlusu Sizce Kimdir ?

Eski 09-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bu başlıkla bir konu açıp fikirlerinizi öğrenmek istedim

Bence doğanın tahribinin yegane sorumlusu insandır Aklıma Matrix-1 filminden bir bölüm geldi Seyredenler bilir Ajan Smith, Morpheus'u sorgularken şunları söylemişti:

"İnsan bir virüs gibidir Bir yere yerleşir ve oradaki kaynakları tüketinceye dek uğraşır Bulunduğu yeri mahvedince de başka bir yere gider aynı işleri tekrarlar Bu gezegende bir hastalık gibisiniz" (buna benzer sözlerdi)

Gerçekten de insan bu tanımlamaya çok uygun Bir kaynaktan, Anadolu'da bir zamanlar orman oranının % 60-% 80 olduğunu okudum; ya şimdi Tropikal ormanların bugün % 90'ı yok olmuş durumda; peki sorumlusu kim?

Bir insan olarak utanarak söylüyorum ki, içinde yaşadığı çevreyi yok etmeye insan kadar hevesli ve eğilimli bir varlık yoktur

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com