Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler > Gezelim, Görelim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
incisi, inebolu, karadenizin

Karadenizin İncisi İnebolu

Eski 09-03-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Karadenizin İncisi İnebolu

Gerek yurt içi gerek yurt dısı bir cok yerı gezdim ve tanıma imkanı buldumSeyahat acentalarında ve Kulaktan duyma bilgilerle hadi sırt cantamızı kapalım su yerı gormeye gıdelım dıyıp Olimposa gideyim dedimAslında tahmin ettigim bir manzarayla karsılastım ve cokta sasırmadım,anlatılanlar göre kesvedılmemiş harika ve dogal bir yerdiGittigimdeyse bunların tamamen bır balon oldugunu gordum ne yazıkkı cunku gerek yabancı gerek yerlı turıstler dogal cevre dokusunu hızla yok etmıslerdı ve dolayısıyla ne dogallık kalmıstı ne orjınallıkGecen yaz arkadasımla woswosumuza atlayıp sahılden dogru geze geze karadeniz turu yapalım dedik ve batıdan doguya dogru bır yol planı ızledıkAnkaradan 5 saatlık bir mesafede kastamınu uzerınden İnebolu ya ulastıkHava harıkaydı ve inanın bol oksijenli yesılle denizin birlestiği dogal guzellılerın yapının bozulmamıs oldugu bir kasabaKasaba dediğime bakmayın(Otelleri (sahilde ve Carsı İçinde),Alısveris Merkezleri,Limanı,Restoran ve cafeleri var) İnsanları ve Esnafı cok sıcak kanlı samımı sızı hemen ıclerıne alıyorlar hiç yabancılık cekmıyorsunuzHemen sahıldekı otele yerlestık biraz dolastık ve carsısından uzaklasıp yerlesımın oldugu yukarı taraflara cıktık ve asıl hazıne orada yatıyorduSafranbolu ve Beypazarıevlerı yanında koca bir sıfır olurdu herhalde evler resmen konak ve tamamen ahsapİzin istedik ve hemen kabul ettıler evın ıcını gezdık tavanı tamamen el oyması ve altın varaklı bır evdı sorduk anlattılar osmanlı donemınden bugune hıc bır degısıklık yapmadan sadece koruyarak bu gunlere geldıgını ve kultur bakanlıgıtarafından mıllıservet olarak tescıllendırıldıgını soyledılerTam Sahil kenarlarında denizin tam ustude kurulu olan sandal kafelerde nargılenızı tutturup turk kahvenızı aaaaaaayarak gunbatımını ızleye bılıyorsunuzAltın parlaklıgındakı plajlarında hıc bır ucret odemeden guneslenıp pırıl pırıl denızınıze gırebılırsınızCennette tam 15 gun gecırdım seneye bır daha gıdecegım ama yanımda cok daha fazla ınsan olacak yasanası bır yer mutlaka gorun derım cunku ordan ayrılıp doguya devam ettıkten sonra donuste tekrar ugradık

Otel ücreti 2 kişilik oda gunluk 15 Mil
Yemek + Sandal Gezintisi 5Mil
Plajlar ve Duslar Ücretsiz!!
2 kişilik mükellef bir sofra 25 Mil(Ana yemek+Ara Sıcak+Rakı+Balık+1 Yöresel Yemek)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com