Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
android, bilgisayara, yapılır, yükleme

Bilgisayara Android Yükleme Nasıl Yapılır

Eski 09-02-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bilgisayara Android Yükleme Nasıl Yapılır

Bilgisayara Android Yükleme Adım Adım Anlatım

Google tarafından geliştirilen android işletim sistemini telefonunuzdan sonra bilgisayarınıza da eklemek ister misiniz? Bilgisayarınıza Android işletim sistemini ücretsiz olarak kurabilir, deneyebilirsinizİşte bunun yolu:

LiveAndroid projesi LiveCD disk yansımasını indirmenize izin veriyor Tabi ki bu disk yansıması Google Android işletim sistemini içeriyor Bu disk yansımasını indirdikten sonra bir CD’ye yazmanız, CD’yi taktıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor

Live Android İndirmek için tıklayın:

İndirdiğiniz iso dosyasını istediğiniz bir yazılım ile CD'ye yazdırıp, sonrasında bu CD üzerinden boot ettiğinizde Android ekranıyla karşılaşmış olacaksınız

Android'i USB üzerinden çalıştırmak için ise yine yukarıdaki adrese girerek liveandroidvxxusbiso dosyasını indiriyoruz Sonrasında indirdiğimiz dosyaları UNetbootin türevi bir yazılım ile USB'ye aktarıyoruz

Son olarak bilgisayarı USB ile boot ederek açtığımızda, Android'in bekleme ekranı ile karşılaşmış olacağız

Androidiniz yüklendi bile

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com