Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dünya, ile, ilgili, kompozisyon, şimdiki

Şimdiki Dünya İle İlgili Kompozisyon

Eski 09-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Dünya çok değişti İnanın insanları tanıyamıyorum artık Öyle bir hale gelmişler ki içlerinde ne dostluk kalmış ne de komşuluk! Para için birbirini öldürenlere ne demeli? Çevreye zarar verenlerse çabası Teknolojinin iyi yanları olduğu gibi kötü yanları da var En kötüsü ise çevreye zarar verilmesi ve buna kimsenin aldırış etmemesi Eminim benim gibi düşünen çok az kişi bulunuyor bu dünyada

Peki ya eski dönemlere dönelim, bir düşünün ortam tamamen doğal O zaman televizyonun yerini mis gibi doğa kokusu ve sevdikleriyle zaman geçirmek alıyordu Bazen sıkıcı olsa da yaşamaya devam ediyorlardı En azından bulutları şimdiki gibi karanlık bir renk almıyor, bembeyaz parlıyordu Dediğim gibi hepsi geçmişte kaldı Şimdi denizler çöple dolup, hayvan nesilleri tüketiliyor İnsanlar deodorant kullanmaktan kendi kokularını unutmuşlar Böyle devam ederse ozon deliği daha da büyüyecek ve o zaman ülkemizle beraber dünya da yok olmaya mahkum kalacak

İnsanoğlu bunun farkına varıp önlemlerini almazsa bu durumun kurtuluşu olmayacak İnsanlar hiç mi gelecek nesli düşünmüyor? Hadi kardeşler gerçeği görmek istemeyen gözlerimizi açalım ve şöyle bir halimize bakalım O zaman da aynı şeyleri düşünebilecek misiniz?

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com