Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
özdeyiş

Özdeyiş Nedir?

Eski 09-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Özdeyiş Nedir?

Özdeyiş Nedir?
Bir düşünceyi, bir duyguyu, bir ilkeyi kısa ve kesin bir biçimde anlatan, genellikle kim tarafından söylendiği bilinen özlü söz, vecize, kelamıkibar, aforizm

Söyleyeni belli özlü sözlerdirBirkaç kelime ile derin anlam ifade edebilen cümlelerdir Kulaktan kulağa ya da yazılı olarak aktarılan kültüre yerleşmiş sözlerdir

‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’
MKemal Atatürk

‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’
HzAli

Dünya’yı isteyen bilime sarılsın,Ahiret’i isteyen bilime sarılsın;hem Dünya’yı ,hem Ahiret’i isteyen yine bilime sarılsın
HzMuhammed

Aklı olanın aslında hiç kimseye özenmemesi gerekir
goethe

Kitabındaki her bölümün başına seçkin düşünürlerin ve sanatçıların konuşma sanatına ilişkin özdeyişlerini koymuş
H Taner

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com