Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlamı, elbet, gün, naçiz, olacaktır, sözünün, toprak, vücudum

Benim Naçiz Vücudum Elbet Bir Gün Toprak Olacaktır Sözünün Anlamı

Eski 09-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu büyük lider Atatürk’ün vefatının üzerinden 70 yıl geçti 10 Kasımların amacı yas tutmak değil; yok olmak üzere olan bir milletin Mustafa Kemal önderliğinde yeniden canlanarak dirilişinin, bağımsız, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olarak, Atatürk kişiliği ile özdeşleşen bir devletin var oluşunun yıl dönümüdür aslında
“Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır” Sözü ile kurduğu cumhuriyetin sarsılmaz, güçlü ve sonsuza kadar var olacağını, kurduğu cumhuriyete sonsuz güveni olan bu eşsiz liderin zamansız olarak aramızdan ayrılışı tabiki hüzün ve acı verecektir

“Bağımsızlık benim karakterimdir” diyerek kurduğu cumhuriyetle kişiliğini özdeşleştiren bu liderin anısının ve yaptıklarının, Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte ilelebet yaşayacağını elbetteki bilmekteyiz

Anısına ve mirasına sadık kalmak her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının bir şükran borcudur

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com