Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri > Tatlı

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kolay, oraletli, tarifi, tatlı, yapılışı

Oraletli Kolay Tatlı Tarifi - Oraletli Kolay Tatlı Yapılışı

Eski 08-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Oraletli Kolay Tatlı Tarifi - Oraletli Kolay Tatlı Yapılışı

Oraletli Kolay Tatlı Tarifi - Oraletli Kolay Tatlı Yapılışı - Oraletli Kolay Tatlı Nasıl Yapılır?

Bir kucuk paket kakaolu biskuvi (dilediginiz biskuvi cesiti olabilir)
3yemek kasigi oralet ben mandalinali oralet tozu kullandim
1 5 yemek kasigi nisasta
1 5 su bardagi su
3 yemek kasigi seker
1 tatli kasigi tarcin yarim su bardagi ilik sut
yapilisi: oncelikle muhallebiyi yapiyoruz 15 bardak su ve nisasta ile ben 3 yemek kasigi seker kullandim oraletiniz cok sekerli olabilir tadina bakarak seker ekleyin

muhallebiyi dileginiz bir kaliba dokun ama kalibi onceden islatin ben tirtilli tabani olan bir saklama kabim vardi ona doktum kenara koyun biskuvileri tarcin ve bir yemek kasigi seker eklediginiz yarim su bardagi ilik sute batirin ve muhallebinin uzerine dizin buzdolunda sogumaya birakin soguduktan sonra servis tabagina ters cevirip servis yapin

bakmayin cok uzun anlattigima cok pratik bir tarif dilerseniz muhallebiyi fazla yapip hem alta hem uste dokebilrisiniz AFIYET OLSUN

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com