Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri > Tatlı

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlatım, kadayıflı, muhallebi, tarifiresimli, tatlısı

Kadayıflı Muhallebi Tatlısı Tarifi(Resimli Anlatım)

Eski 08-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kadayıflı Muhallebi Tatlısı Tarifi(Resimli Anlatım)

Yemeye doyum olmayan çok hafif ve lezzetli bir tarif denemenizi şiddetle tavsiye ederim

Malzemeler:

500 gr tel kadayıf

1 su bardağı şeker

1 su bardağı iri dövülmüş ceviz yada fındık

Yarım paket margarin

Muhallebi:

1 litre süt

2 yemek kaşığı nişasta

1 su bardağı şeker

2 yemek kaşığı un

1 paket vanilya

1 paket krem şanti

Yapılışı:

1-Çiğ kadayıflar 1- 2 saat derin dondurucuda bekletilir(Kolay ufalansın diye)

2-Ufalanan kadayıflar eriyen marğarin şekerle beraber geniş bir tencereye alınır ve kıtır kıtır olana kadar kavurulur

3-Rengi değişince iri dövülmüş ceviz veya fındıklar ilave edilir

4-Dikdörtgen borcamın zeminine kavurduğumuz kadayıftan bir miktar yayılır

5-Vanilya ve krem şanti hariç diğer malzemeler bir tencereye alınarak tel çırpıcı ile çırpılır

6Ocağın altı yakılır ve koyulaşıp muhallebi kıvamını alana kadar pişirilir

7-Biraz ılıyınca içine vanilya ve krem şanti ilave edilirMikserle 4-5 dakika çırpılır

8-Muhallebi kadayıfın üzerine dökülür

9-Kadayıfın geri kalanı da muhallebinin üzerine dökülürSoğuyunca dilimlenip servis yapılır

10-Ben bir kısmınıda kaselere hazırladım istenilirse kaselerede konarak tek porsiyonluk olarak servis yapılabiliyor

Afiyet olsun

Not:Kavrulmuş kadayıfı saklama kabında derin dondurucuda saklayabilirsiniz acil misafir geldiğinde hemen muhallebisini hazırlayıp dondurucudaki kadayıfla tatlımızı hazırlayabilirizBen bolca kavurup attım dolaba

Alıntı değil alın teri :)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com